«Ми повернемось додому!» – переселенці із Сєвєродонецька, Лисичанська та Харківщини долучилися до благодійного концерту на Черкащщині

13-03-2023

]]>«Поборемо, здолаємо»: понад 60 тисяч гривень для ЗСУ під час благодійного концерту зібрали у Кривих Колінах на Тальнівщині, - повідомляють Вісті Черкащщини.]]>

«Великий весняний концерт» зібрав 12 березня у Кривих Колінах на Черкащині мешканців Тальнівської громади. На благодійний захід у підтримку Збройних Сил України до Кривоколінського Центру культури, духовності та дозвілля завітали як місцеві, так і мешканці Тального і навколишніх населених пунктів. На парковці біля школи не було жодного вільного місця, так само і актова зала була забита під зав’язку.

Перед культурною програмою усі охочі могли придбати ароматну випічку: торти, круасани, мафіни, вафельні трубочки, пиріжки та ще силу-силенну різних солодощів, на благодійному ярмарку. Продавали також в’язані речі та свічки, зроблені своїми руками. Долучилися до допомоги військовим і найменші жителі громади і молодь теж не стояла осторонь. Студенти, школярі, місцеві жителі, викладачі школи, частували гостей власноруч приготованими стравами. І завдяки такій злагодженій роботі на ярмарку вдалося зібрати 27 600 грн. На вході до концертної зали стояла благодійна скринька, тому усі мали змогу задонатити на ЗСУ. Усіх гостей, які йшли займати глядацькі місця, частували шоколадним печивом із патріотичним надписом, яке напекла жителька Кривих Колін Лілія Мовчан.

Весняний концерт розпочався із хвилини мовчання, у пам’ять про всіх тих, кого забрала російсько-українська війна. Творча програма була насичена номерами, які ніби нагадували нам, що Україна продовжує боротьбу і ми обов’язково переможемо, бо наша сила в єдності. Так і сцена Кривоколінського центру об’єднала зовсім юних та вже досвідчених артистів. Професійними театралізованими постановками привітала присутніх театральна студія «L-Pozitive», вихованці Тальнівської школи мистецтв, солісти Тальнівського будинку культури, студенти та наймолодші таланти громади – Марія Тищенко та Назар Турчак. Українська пісня лунала у виконанні народного аматорського вокального тріо «Дожниця», ансамблю «Отамани», Сергія Яковенка та інших колективів і вокалістів.

Учасниця театральної студії Анна Накопюк говорить, що не вперше із колективом організовують та долучаються до таких заходів на підтримку наших Захисників.

–В кожного свій фронт, кожен з нас робить те, що може заради перемоги Дуже важливо постійно підтримувати військових і мотивувати людей донатити кошти. Емоції, які глядачі переживають під час перегляду вистав та концертів надихають їх теж допомагати нашій армії, тому ми і робимо подібні заходи, – каже юна артистка.

Були і сльози, і посмішки, і мурахи по шкірі – обмінюються враженнями глядачі у залі. Найпронизливішим номером концерту став виступ дітей-переселенців, які мешкають нині у Тальнівській громаді. Ці діти втратили свої домівки через війну. Їх маленькі сердечка прагнуть миру. «Ми повернемось додому!» – закликали зовсім юні дівчатка із Харківської області, Лисичанська та Сєвєродонецька:

– Війна, порожні вулиці, сирени, укриття,

Вдягає ляльку поспіхом розгублене дитя,

Вломились «визволителі» злодюгами у дім,

Поборемо, здолаємо, дамо вогню усім!

Єлизавета Поліщук, переселенка з Харкова, розповіла, що переїхала на Тальнівщину через тиждень після початку повномасштабного вторгнення. На концерті дівчинка виконувала патріотичні пісні, пронизані любов’ю до рідного краю.

– Я люблю свою країну, саме тому хочу співати наші, українські пісні. І я дуже рада, що можу хоча б так зробити свій внесок у допомогу своїй країні. Вдячна кожному, кому сподобалась моя пісня і хто долучився фінансово до зборів, – зазначила вона.

Люди дійсно активно долучалися до зборів коштів і спільними зусиллями на благодійному ярмарку та концерті, а також за допомогою донатів на картку організаторів, вдалося зібрати 64 140 грн.

Організаторка заходу Людмила Якименко подякувала усім, хто долучився до цього збору:

– Низький уклін всім, хто доєднався сьогодні до нашого дійства та виступив на благодійному концерті. Спасибі всім, хто надсилає кошти на наші збори, хто нас слухає та хто нам вірить. Минулі рази ми передавали кошти, виручені на благодійних заходах, тальнівським волонтерам, а сьогодні вони залишаться в Кривоколінській громаді та їх розпорядником стане адміністраторка Алла Василівна. Ми знаємо, що нині понад 30 військових звідси несуть службу та захищають нас і в них сила-силенна потреб, тож ці кошти будуть використані саме на них. Також хочемо подякувати родині Мовчанів Володимиру Петровичу та Лілії Петрівні за підтримку школи, клубу та студії. Ви нам створюєте найкращі умови, – зазначила вона.

До слова, це вже не перший благодійний захід, який проводиться у Кривих Колінах, у планах організаторів продовжувати готуватися до наступного благодійного концерту.

За матеріалом: Вісті Черкащщини - ]]>https://viche.ck.ua/talnivshhina/poboremo-zdolayemo-ponad-60-tysyach-gry...]]>