Луганщина – краса та велич України

26-08-2016

Напередодні 25-ї річниці Незалежності України у поштовому відділенні №6 відбувся урочистий захід, присвячений випуску поштової марки та поштового блоку серії «Краса та велич України».

Випуск художніх марок цієї серії Укрпошта започаткувала в 2013 році з метою популяризації української філателістичної продукції, яка знаходить поціновувачів по всьому світу. Поштові марка та блок вводяться в обіг та вважаються дійсними для оплати поштового зв’язку в усіх відділеннях Укр­пошти.

Першою ластівкою серії «Краса та велич України» став поштовий блок та три марки, присвячені Автономній Республіці Крим. Потім вийшли марки, присвячені Дніпропетровській, Він­ницькій, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Волинській, Київській, Тер­нопільській, Чернівецькій та Запорізькій областям. Настала черга і Луганської області.

Право виконати офіційне спецпогашення за допомогою спеціально виготовленого поштового штемпеля надали заступнику міського голови Сєвєродонецька Андрію Анатолійовичу Гавриленку та заступнику голови Луганської обласної державної адміністрації Роману Вале­рійовичу Косинському.

«Так сталося, що Луганська область зараз є бастіоном незалежності України, – сказав Роман Косинський. – Саме тут мешкають справжні патріоти, які відстоюють право на майбутнє нашої країни. Випуск поштової марки, що присвячена нашій області, саме в цей день є знаковою подією. Наша держава – по-перше, народ, а вже далі – символ. Але і символи мають дуже велике значення, тому ними треба перейматися. Хочу привітати вас з Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України».

До вітальних слів приєднався Андрій Гавриленко: «Без сумніву, Луганська область зі своїм чималим потенціалом та славетними традиціями за­слуговує на те, щоб стати частиною серії «Краса та велич України». Ці чудові марки гідні прикрасити колекції найвибагливіших філателістів і представити нашу область в Україні та усьому світі».

Директор Луганської дирекції Ук­раїнського державного підприємства «Укрпошта» Світлана Федорівна Овчаренко відзначила, що процедура офіційного спецпогашення відбувається лише з приводу визначних подій та пам’ятних дат, і є дуже важливою для поштової дільниці. Штемпель, за допомогою якого відбувається процедура, діє лише протягом одного дня, тому продукція, що пройшла спецпогашення, має велику філателістичну цінність.

Після завершення урочистостей всі учасники заходу отримали змогу придбати рідкісний поштовий блок та художні марки.

За матеріалами газети «Сєвєродонецькі вісті»