«Кожен працює на своєму фронті». Про роботу луганських рятувальників під час війни
З початком нової фази війни надзвичайники надавали допомогу населенню, з кожним днем все більше ризикуючи власним життям. Коли територію Луганської області було захоплено російськими окупантами, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області та особовий склад було передислоковане на підконтрольну Україні територію.
Кореспондентка суспільно-політичного оглядача «Трибун» поспілкувалася з пресофіцеркою відомства Євою Карташевою про роботу в умовах війни.
«Вже понад рік ми боремося за волю, свободу та, найголовніше, життя українців. Рятувальники Луганщини щодня ведуть боротьбу з катастрофічним наслідками війни, не дивлячись на те, що самі можуть опинитися під прицілом», – поділилася пресофіцерка.
Так, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області тимчасово дислокується у місті Харків, де 530 рятувальників з Луганщини підсилюють місцеві пожежно-рятувальні підрозділи.
Луганські рятувальники разом з харківськими колегами приїжджають на місця трагедій, де займаються рятуванням цивільних під обстрілами, гасінням пожеж та розбиранням завалів після ракетних ударів російською армією. Зокрема, виїжджають у найгарячіші точки області: Куп’янськ, Вовчанськ, Золочів, Дворічну тощо.
За словами Єви Карташевої, важливим напрямом діяльності також є підтримка гуманітарної місії на Харківщині.
«Регулярно надзвичайники разом з благодійниками наповнюють фури гуманітарною допомогою – продуктовими наборами - і доправляють їх у віддаленні та прифронтові населенні пункти області. Щотижня це понад 30 тонн гуманітарної допомоги», – розповіла вона.
Окрім того, значна частина особового складу гарнізону несе службу в Дніпропетровській області, зокрема Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення. 213 рятувальників з Луганської області разом з місцевими колегами виконують завдання за призначенням.
Піротехнічні підрозділи Головного управління ДСНС Луганщини, в свою чергу, зараз проводять роботи з розмінування у Херсонській та Миколаївській областях. До цього вони також працювали на Харківщині, Київщині та Чернігівщині. Загалом, з 24 лютого 2022 року піротехнічними групами гарнізону було здійснено 3 258 виїздів, обстежено 13 852 га місцевості, де виявили та вилучили 55 758 вибухонебезпечних предметів.
Слід зауважити, що під час масованих обстрілів території Луганщини, навесні та на початку літа 2022 року, рятувальники на спеціальному броньованому автомобілі вивозили цивільне населення до безпечних регіонів країни.
Окрім гасіння пожеж, ліквідації наслідків ворожих обстрілів та комплексу робіт з розмінування, рятувальники Луганщини також проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу. Інспектори із запобігання надзвичайним ситуаціям Луганського гарнізону нині тимчасово несуть службу у 16 областях України.
«Особлива увага приділяється підростаючому поколінню. Інспектори проводять пізнавальні заходи з учасниками руху юних пожежних-рятувальників. Розповідають дітям, як захистити себе та своїх близьких у разі пожежі, що робити при виявленні боєприпасів чи підозрілих предметів, як користуватися вогнегасником», – зауважила Єва Карташева.
Також фахівці із запобігання надзвичайним ситуаціям приймають участь у комісійних обстеженнях об'єктів усіх форм власності з питань пожежної та техногенної безпеки та обстеженнях захисних споруд, проводять профілактичні рейди вулицями населених пунктів, нагадуючи людям про вимоги правил пожежної безпеки, дії у надзвичайних ситуаціях.
Окрім того, проводять профілактичні рейди в місцях масового перебування (відпочинку) людей, зокрема на водоймах, та нагадують правила безпеки у воді та правила мінної безпеки.
«Кожен працює на своєму фронті, а в загальній картині: українська нація – це великий механізм, який чітко функціонує щодня заради нашої спільної перемоги!», – підкреслила пресофіцерка ГУ ДСНС України в Луганській області.
Джерело: Трибун - https://tribun.com.ua/uk/102344-kozhen-pratsjue-na-svoemu-fronti-pro-rob...