Ви тут:

Координаційна рада з питань розвитку підприємництва

24-04-2019
Категорія: 

19 квітня засідала Координаційна рада з питань розвитку підприємництва. Головував на засіданні перший заступник міського голови Олег Кузьмінов.

До порядку денного було включено три питання.

Проект регуляторного акту «Правила благоустрою території міста Сєвєродонецька та населених пунктів, що входять до складу Сєвєродонецької міської ради» розглядався вдруге.

Як зазначив начальник відділу по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста Дмитро Комишан зауваження від представників об’єднань співвласників багатоквартирних будинків і членів Координаційної ради було внесено до проекту  регуляторного акта, а нову редакцію оприлюдено для суспільного обговорення на офіційному сайті Сєвєродонецької міської ради.

Після повторної публікації знову надійшли зауваження від голів ОСББ міста. Вони зокрема стосувались: умов утримання у належному стані та обладнання територій автостоянок, місць паркування,  кінцевих зупинок транспорту, а також визначення меж прибирання прилеглої території; вимог до утримання зелених насаджень, а також визначення відповідальності за збереження зелених насаджень на  об’єктах благоустрою міста Сєвєродонецька; визначення відповідальних з обов’язку по механізованому та ручному прибиранню територій, вчиненню протиожеледних заходів; визначення меж утримання прилеглих територій підприємств, установ, організацій, підприємств житлосервісу, об’єднань багатоквартирних будинків.

Ще надійшли зауваження під час засідання від відділу земельних відносин та архітектури щодо визначення термінів деяких елементів благоустрою.  Державною регуляторною службою запропоновано виключити розділи, що не передбачені Типовими правилами.

Також додали визначення прибудинковій території, а саме: прибудинкова територія - територія навколо багатоквартирного будинку, визначена на підставі відповідної містобудівної та землевпорядної документації, у межах земельної ділянки, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди, що необхідна для обслуговування багатоквартирного будинку та задоволення житлових, соціальних і побутових потреб власників (співвласників та наймачів (орендарів) квартир, а також нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.

Ухвалені зміни буде внесено до регуляторного акта з його подальшим винесенням на розгляд сесії міської ради.

Нову редакцію проекту регуляторного акта «Про затвердження «Положення про тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення торгових майданчиків, засобів пересувної мережі, атракціонів та тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності  на території   міста Сєвєродонецька» з урахуванням зауважень і доповнень також було опубліковано на офіційному сайті міськради. Стосовно цього документу, сказав Дмитро Комишан, після повторної публікації отримано зауваження від громадянина та від Державної регуляторної служби. Свої пропозиції у день засідання також надали члени Координаційної ради.

«Зауваження Державної регуляторної служби стосовно того, що чинним законодавством не передбачено повноважень органів місцевого самоврядування щодо розробки будь-яких порядків щодо врегулювання питань, пов’язаних з тимчасовим користуванням окремими елементами благоустрою комунальної власності, за винятком випадків, коли розміщення тимчасових споруд здійснюється під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів на строк проведення таких заходів, доцільні і їх слід врахувати», - підкреслив голова Координаційної ради, перший заступник міського голови Олег Кузьмінов.

До відома присутніх було доведено, що Положення не можуть прийматися рішенням сесії, тому необхідно їх приймати рішенням виконкому, а тому ухвалено внести зміни до Плану регуляторної діяльності на 2019 рік та рішення сесії «Про затвердження «Положення про тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення торгових майданчиків, засобів пересувної мережі, атракціонів та тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності  на території   міста Сєвєродонецька» затвердити, як таке, що буде прийматись рішенням виконкому.

Запропоновані зміни вирішено внести до регуляторного акта з подальшим винесенням його на розгляд виконавчого комітету.

Третім питанням розглядали проект регуляторного акта «Про внесення змін до рішення 14-ої (чергової) сесії Сєвєродонецької міської ради № 478 від 22.06.2016 «Про затвердження ставок орендної плати за земельні ділянки на території Сєвєродонецької міської ради». З нього доповідав завідувач сектору орендних відносин відділу земельних відносин та архітектури департаменту землеустрою, містобудування та архітектурно-будівельного контролю Іван Пасічник.

Цим регуляторним документом, за ініціативи секретаря міської ради Вячеслава Ткачука, міська рада планує зниження ставки орендної плати за земельні ділянки, які використовуються для будівництва і обслуговування будівель ринкової інфраструктури, з 12% до 5%.

«Це дозволить зняти ту напругу, яка виникла у орендарів земельних ділянок в результаті внесення змін Міністерством аграрної політики та продовольства України в Класифікацію видів цільового призначення земель.

Ці зміни стосуються тих земельних ділянок, на яких розташовані адміністративні будівлі, офісні приміщення, інші громадські забудови, які використовуються для підприємницької діяльності та віднесені до земель ринкової інфраструктури, для яких ставка орендної плати на сьогодні становить 12%.

Зменшення ставки орендної плати дозволить багатьом суб'єктам господарської діяльності, підприємцям, орендарям земельних ділянок, внести зміни до договорів оренди землі та зменшити розмір орендної плати з 12% до 5% від нормативної грошової оцінки.

За ініціативи голови постійної депутатської комісії з питань планування, бюджету і фінансів, депутата міської ради Ігоря Буткова у цьому проекті також передбачено зниження ставки орендної плати за земельні ділянки, які використовуються для розміщення житлової забудови та гаражного будівництва з 3% до 0,06%, що торкнеться більше ніж 1500 орендарів у місті Сєвєродонецьку. У більшості своїй, це відноситься до громадян, які оформляють документи для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарчих будівель та гаражного будівництва», - поінформував Іван Пасічник.

Проект регуляторного акта «Про внесення змін до рішення 14-ої (чергової) сесії  Сєвєродонецької міської ради № 478 від 22.06.2016 «Про затвердження ставок орендної плати за земельні ділянки на території Сєвєродонецької міської ради» члени Координаційної ради взяли за основу.

Рейтинг: 
Голосов пока нет
336
0