Ви тут:

Громадськість Сєвєродонецька звертається до центральної влади  через спробу рейдерського захоплення Льодового Палацу

03-11-2016
Категорія: 

3 листопада сєвєродонецькі громадські діячі зібралися у міській раді. Причина – ситуація, яка склалася навколо Льодового Палацу. Цей об’єкт комунальної власності намагається забрати у громади міста банківська структура в якості погашення боргу по кредиту.

У далекому 2005 році Льодовий Палац спорту став предметом застави з боку міста Сєвєродонецька для отримання кредитної лінії для 
КП «Сєвєродонецьктеплокомуненер­го». Тоді між «ТАС-Комерцбанк» і КП «Сєвєродонецьктеплокомуненерго» бу­ло оформлено кредитний до­го­­вір. Відповідно до цієї угоди, вищезазначений банк надав КП «Сєвєродонецьктеплокомуненерго» кре­­дит загальною сумою 7 млн. грн. терміном на 2 роки під 20% річних, а Сєвєродонецька міська рада зі свого боку гарантувала повернення кредитних коштів об’єктом нерухомості комунальної власності – Льодовим Палацом спорту. Однак у вказаний строк підприємство не змогло віддати борг, тому договір був подовжений. Неодноразово на шляху цих кредитних відносин банк реорганізовувався та змінював свою назву. В 2015 році Нацбанк припинив діяльність цієї фінансової установи. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (щоб самому не займатися вкладниками) заснував ПАТ «Перехідний банк «РВС Банк», якому надав право стягувати борг з КП «Сєвє­родонецьктеплокомуненерго». Зі свого боку вищезазначене новостворене публічне акціонерне товариство звернулося з позовною заявою до господарського суду Луганської області з вимогою стягнення заборгованості КП «Сєвєродонецьктеплокомуненерго» на предмет іпотеки – Льодовий Палац спорту. ПАТ «Перехідний банк «РВС Банк» вважає, що КП «Сєвєродонецьктеплокомуненерго» має перед ним борг 7362599 грн. 83 коп., у тому числі 3006616 грн. 67 коп. кредитної заборгованості, 3005955 грн. 60 коп. відсотків і 1350027 грн. 56 коп. пені.
Відтоді Льодовий Палац спорту у разі програшу Сєвєродонецької міськради у суді може перейти до приватних рук.
Сєвєродонецькі активісти почали бити в набат: установа, яка належить громаді, може бути втрачена. Більш того, вони вбачають в методах та способах стягнення боргу ПАТ «Перехідний банк «РВС Банк» незаконні та рейдерські дії. Для того, щоб звернути увагу суспільства і центральної влади на цю проблему, вони написали листа до Президента, Генпрокурора, Міністра юстиції, Міністра внутрішніх справ, директора Національного антикорупційного бюро, голови ЛОВЦА – ОДА, голови Донецького апеляційного суду. 
Обговорити проблему, яка склалася навколо Льодового Палацу, та підписати лист зібралися в міськраді громадські діячі та представники органів місцевого самоврядування. Авторами звернення стали активісти Олексій Свєтіков та Олексій Малеванець.
«Мета нашого сьогоднішнього зі­брання – звернути увагу суспільства та надіслати звернення до центральної влади. Мета – зберегти у комунальній власності Льодовий Палац. Ми сьогодні бачимо таку ситуацію. Йде рейдерське захоплення майна, яка належить громаді. Наше завдання – відстояти Льодовий Палац», – сказав Олексій Малеванець.

Рейдерський умисел у діяльності фінансової установи громадські діячі вбачають у тому, що, згідно з текстом звернення, «як це передбачає Закон України «Про іпотеку», банк жодного разу не звертався до Сєвєродонецької міської ради щодо погашення боргу. Неодноразові спроби міської ради повернути борг у грошовій формі не мають успіху через відмову з боку кредитора ПАТ «Перехідний банк «РВС Банк». Єдиною вимогою, яку активно проштовхують представники банку, є передача майнових прав на Льодовий Палац спорту.
Таким чином, на нашу думку, реалізовується типова рейдерська схема, коли головним бажанням кредитора є виключно заволодіння майновим комплексом важливого соціального об’єкта, а не повернення коштів». 
У зв’язку з цим громадські діячі просять адресатів звернути увагу на ситуацію, яка склалася навколо Льодового Палацу, та зупинити рейдерство.
«Звертаємо Вашу увагу, що згадана структура ПАТ «Перехідний банк «РВС Банк», за допомогою якої і здійснюється захоплення Льодового Палацу спорту, тісно пов’язана з народним депутатом України Русланом Демчаком. Тому у нас є серйозні підстави вважати, що відбувається корупційний злочин з використанням службового становища.
Просимо Вас відреагувати на захоплення комунальної власності тери­торіальної громади м. Сєвєро­донецька через сумнівні судові рішення та зупинити рейдерство. Звертаємося з проханням дати доручення відповідним органам негайно провести розслідування щодо можливого використання службового становища вищезазначеним народним депутатом, а також доручити правоохоронним структурам перевірити, чи кредитор вжив усі можливі досудові способи стягнення боргу з Сєвєродонецької міської ради, як того вимагає чинне законодавство.
Наголошуємо, що подібні випадки рейдерства руйнують імідж України як правової та цивілізованої держави.
Ми переконані, що процес незаконного відчуження майна громади, зокрема, такого соціально важливого об’єкта, як Льодовий Палац спорту, не повинен мати місце, бо саме громада є власником цього спортивного комплексу», – говориться в листі.
Під зверненням поставили свої підписи керівники 30 громадських організацій. 

"СВ"





Рейтинг: 
Голосов пока нет