Фотограф з Сєвєродонецька розповів про обстановку в Херсоні після підриву Каховської ГЕС (фото)

10-06-2023

6 червня близько 3:00 годині окупанти підірвали Каховську ГЕС, що призвело до техногенної катастрофи. Неконтрольований потік води спричинив затоплення прилеглих міст, зруйнував будинки та заповідні фонди.

]]>Про те, як у місті виживають люди, ]]>]]>ТРИБУН]]>]]>у розповів фотограф з Луганщини Владислав Кравець, який побував на місці подій.]]>

Перше, що довелося побачити

Я виїхав одразу в день підриву Каховської ГЕС. Тому що моя робота — це висвітлювати українські події, ситуації та їх наслідки. Був у самому Херсоні, в Антонівці й ще в декількох прилеглих селах.

Ми заїхали в місто, підійшли до корабельної площі -  це біля мікрорайону Острів, який обстрілювали частіше за інші. Там залишалося не так багато людей, але їх і досі продовжують евакуйовувати. Перше, що ми побачили, — велику високу вантажівку, яка перевозила людей на даху, бо всередині авто було наполовину затоплене. Люди казали, що у перший день вода підвищувалась дуже стрімко. Навіть у цей момент її висота була більш ніж 2 метри.

Ми попливли допомагати евакуйовувати цивільних на цій же автівці. Через затоплення вийти було неможливо, тому з дому довелося витягували літню жінку з деменцією. Вона дуже плакала і просила, щоб ми її не лишали та були біля неї.

Двоє хлопців запливали до під’їздів, підіймалися поверхами, щоб евакуювати інших. А коли вже виїжджали із цього мікрорайону, то на своєму шляху побачили кількох чоловіків, які стояли посеред вулиці на якійсь конструкції та не могли нікуди перебратися, бо рівень води був дуже високий. Ми допомогли їм та дали надувний човен. Херсонець розповідав, що поки збирав речі на першому поверсі будинку, затоплення піднялось приблизно на 40 см. А це дуже великий темп. Також велика кількість людей не хочуть евакуюватись - вони очікують, що їм будуть передавати гуманітарну допомогу та вони зможуть жити там і далі.

Як виживають тварини

Зараз у місті постійно ведуться обстріли. Учора через будинок від нас прилетіла ракета - було дуже моторошно.  Місцеві також говорять, що офіційні представники влади не є дуже дієвими, а більше допомагають населенню саме волонтери, поліція, військові та самі люди один одному.

Вони знаходять човни і плавають, щоб врятувати навіть вуличних псів та котів. На це дуже боляче дивитися, але багато звірів загинуло на вулицях та квартирах. Однак трапляються і щасливі випадки. Одна з таких історій — коли дім повністю затопило, а кіт виліз через димохід і його побачили та врятували волонтери. Я бачив, як прийшли його господарі, вони дуже плакали та обіймали тварину. Ще багато тварин знаходяться на дахах, деякі просто пливуть по воді. Всі намагаються допомагати будь-кому.

Про обстановку у місті на даний момент

Бачив роботу волонтерів - їх працює дуже багато. Вони приїжджають зі своїми надувними матрацами, моторними човнами. А вже сьогодні  почали з’являтись великі човни, які за один раз можуть евакуювати понад 10 людей. Також вже з’являється спеціалізована техніка та налагоджуються шляхи пересування. Сьогодні також спілкувалися із чоловіком, який відслідковує рівень води, і  той сказав, що він поступово зменшується в деяких районах Херсону.

]]>Валерія Демидович]]>

Джерело: ТРИБУН - ]]>https://tribun.com.ua/uk/102278-fotograf-z-severodonetska-rozpoviv-pro-o...]]>