Ви тут:

Форум ОСББ «Хто як не ми?!»

02-12-2021
Категорія: 

30 листопада та 1 грудня 2021 року проєкт USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» провів Форум ОСББ «Хто як не ми?!» для представників об’єднань співвласників багатоквартирних будинків з Донецької, Луганської та Херсонської областей. Протягом двох днів учасники ділились своїми враженнями та особистими історіями успіху, новими тенденціями в управлінні ОСББ. А ще - новим поглядом на облік в ОСББ, викликами, з якими стикаються ОСББ зараз і які успішно подолали, а також факторами мотивації та демотивації у професійному житті. Розглянули також програми підтримки ОСББ, що фінансуються з місцевих бюджетів, на прикладі Сєвєродонецька, Івано-Франківська, Львова, та Новоград-Волинського.

Реформування багатоквартирного житлового комплексу міст розпочали ще у 1992 році, прийнявши Закон «Про приватизацію державного житла». Він був покликаний вирішити щонайменше три важливих завдання: змінити форму власності на житло в багатоквартирних будинках з державної на приватну, сприяти ефективному володінню житлом та створення ОСББ. А також створити ринкові механізми належної експлуатації та обслуговування багатоквартирного житла. На сьогодні успішно виконано лише одне з цих завдань: більше 98% квартир у багатоквартирних будинках приватизовано, а власники квартир у кожному будинку законодавчо оголошені «співвласниками загальних частин будинку». Над двома іншими завданнями ще потрібно попрацювати.

Незважаючи на те, що процес створення ОСББ у містах ще не досяг великих масштабів, певна кількість багатоквартирних будинків у кожному місті на даний момент знаходиться в управлінні та обслуговуванні їх співвласників. Як правило, за допомогою ОСББ звертаються до місцевої влади.

Одне із завдань проєкту - підтримка ОСББ та підвищення рівня обізнаності, активності власників житла, голів та членів правління ОСББ у цільових містах та запуск Ресурсних центрів ОСББ.

Директор комунального підприємства «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку» Роман Красюк виступав на Форумі в якості спікера в панельній дискусії «Міські програми розвитку ОСББ». Він зазначив: «Щороку в Сєвєродонецьку ми розробляємо та затверджуємо загальноміські програми підтримки ОСББ за кошти місцевих бюджетів, допомагаємо ОСББ на умовах співфінансування виконувати поетапний капітальний ремонт конструктивних елементів або технічних систем будинків. У листопаді 2021 року керівник Сєвєродонецької МВЦА підписав ряд міських програм: «Тепла оселя на 2022 рік», «Програма підтримки ОСББ та співвласників з іншими формами управління багатоквартирними будинками у м. Сєвєродонецьк» та «Затишний двір» на 2022 рік».

З моменту створення комунального підприємства «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку» (1 лютого 2021 року) воно фактично виконує функції Ресурсного центру підтримки ОСББ: розробляє Програми підтримки та розвитку ОСББ; впроваджує проєкти з енергоефективності в будинках ОСББ; надає всебічну підтримку ОСББ, управителям багатоквартирних будинків та іншим організаціям; надає консультації, проводить зустрічі, семінари та інші заходи з розвитку громади. Допомагає в розробці проєктних заявок, програм та інших документів з підтримки ОСББ та управителів багатоквартирними будинками.

Завдяки активної участі співвласники квартир підвищують рівень власної обізнаності про права та обов’язки власників будинків, а згодом матимуть можливість впливати на процеси прийняття рішень ОСББ та Сєвєродонецької МВЦА, використовуючи правові інструменти та інструменти, які позитивно змінять життя жителів територіальної громади на краще.





Рейтинг: 
5
Средняя: 5 (1 оценка)