Ви тут:

Евакуйований із Сєвєродонецька Луганський навчально-науковий інститут імені Едуарда Дідоренка готує правоохоронців в Івано-Франківську

30-04-2023
Категорія: 

Луганський навчально-науковий інститут імені Дідоренка нині є структурним підрозділом Донецького державного університету внутрішніх справ. У 2014 році, після окупації частини Луганщини, вишу довелося переїхати у Сєвєродонецьк. Після повномасштабного військового вторгнення росії у лютому 2022 року заклад евакуювали до Дніпра. А 26 травня курсанти й викладачі приїхали на Івано-Франківщину, - ]]>повідомляє Репортер]]>.

«23 лютого, перед відбоєм, ми бачили інформацію в Telegram-каналах, що стягують техніку до кордонів, але не очікували вторгнення, – розповідає курсант третього курсу інституту Олег Мартинов. – 24-го прокинулись на ранкову зарядку, вийшли на шикування, до нас вийшло керівництво і все розповіло».

Олег Мартинов

«Нам скомандували зібрати найнеобхідніші речі, – додає однокурсниця Олега Катерина Сокирко. – Потім надійшов наказ, що деякі курсанти відходять у розпорядження Нацполіції, а решта – додому. Але серед нас були ті, хто додому вже не міг потрапити, бо території були окуповані. То вони евакуювалися до Дніпра»

Олег разом з братом, який працював у поліції Станиці Луганської, теж поїхав у Дніпро. А його батьки, які живуть у Куп’янську Харківської області, виїхати не змогли і пів року прожили під окупацією.

«Я з ними ніяк не міг підтримувати зв’язок, його глушили», – говорить курсант.

Катерина ж виїхала пізніше, бо вирішила залишитися з батьками у Сєвєродонецьку.

«Ми хоч і були за 30 км від лінії вогню і весь час чули вибухи, до великої війни не були готові», – каже дівчина.

Катерина Сокирко

«Переїжджати непросто навіть у мирний час. До переїзду в умовах війни, коли більшість людей їхали, маючи із собою одну сумку з мінімальним переліком речей, мені важко підібрати термін, – каже директор Луганського навчального-наукового інституту імені Дідоренка, полковник поліції Андрій Рибалкін. – Але колектив у нас сильний духом і, навіть багато втративши, ми вирішили, що для нас це – новий старт. В нас навіть з’явилося нове гасло – немає нічого неможливого».

«Ми до кінця не вірили в те, що відбувається. Не вірили навіть у те, що бачили своїми очима, – говорить Андрій Рибалкін. – Коли дали наказ про передислокацію, ректорат університету вирішив підготувати весь автотранспорт вишу, який вже стояв з повними баками палива, і однією колоною вивезти викладачів, працівників і курсантів».

Андрій Рибалкін

За його словами, деяким курсантам тоді довелося вперше сісти за кермо автобуса і везти людей до Кривого Рогу, бо водіїв бракувало. За це отримали відомчі нагороди.

«Тобто навички водіння легкових автівок у них були, але ніхто з них не керував мікроавтобусом, – пояснює полковник Рибалкін. – Вони проявили характер і мужність, пройшовши шлях нічними трасами через пів країни».

Родини працівників вишу переважно виїжджали власними автомобілями, але в загальній колоні. І хоч більшість виїхала, дехто таки залишився. Втім, це не завадило вже в березні 2022 року поновити навчання.

«Очне навчання для нас у пріоритеті, бо знання онлайн отримати можна, а практичні навички – ні, – говорить полковник. – Особливу увагу ми приділяємо документуванню та розслідуванням військових злочинів».

У Луганському інституті імені Дідоренка готують майбутнє покоління правоохоронців. Сьогодні в Івано-Франківську навчаються понад 200 курсантів.

«12 квітня відбувся випуск молодих офіцерів, – розповідає Андрій Рибалкін. – Цьогоріч усі наші випускники були розподілені у вісім прифронтових областей. Жоден не залишився проходити службу на Івано-Франківщині».

Позаяк в інституті готують кадри для Нацполіції, аби туди вступити, недостатньо лише успішно здати Національний мультипредметний тест (НМТ). Потрібно ще пройти військово-лікарську комісію та скласти іспит з фізпідготовки.

За словами декана факультету підготовки фахівців для підрозділів поліції, підполковника поліції Володимира Бондара, вступна кампанія на конкурсні пропозиції, які фінансуються за рахунок коштів державного замовлення, вже стартувала. Держзамовлення цьогоріч – 80 місць.

«Будь-який абітурієнт, який виявив бажання вступити до нашого закладу, спершу має звернутися з заявою до підрозділу Національної поліції за місцем проживання або тимчасової реєстрації, якщо йдеться про внутрішньо переміщених осіб, – говорить Володимир Бондар. – Далі потрібно скласти НМТ з трьох предметів – української мови, математики і третього предмету на вибір. Спеціальності, за якими в нашому інституті здійснюється підготовка бакалаврів, – право та правоохоронна діяльність. На правоохоронну діяльність можна вступати з двома сертифікатами – з української мови й математики. Замість третього складається іспит, який визначає готовність абітурієнта до служби у Нацполіції. Наступним конкурсним показником є іспит з визначення рівня фізичної підготовки. Він включає біг та комплексну силову вправу, з відповідними нормативами для жінок і чоловіків. Конкурсні процедури будуть відбуватися в липні, коли левова частина вступників складе НМТ. Потім будуть визначені рейтинги та відбудеться зарахування».

Абітурієнтам, які зараховуються на державну форму навчання, з першого дня присвоюється звання – рядовий поліції. Всі випускники, які успішно завершують навчання, разом із дипломом отримують звання лейтенантів поліції. За диплом з відзнакою присвоюють звання старшого лейтенанта поліції.

Разом із тим, інститут зараховує й на навчання за контрактом. Там процедура вступу єдина для всіх випускників. Тобто треба подати заяву через електронний кабінет, який починає працювати з 1 липня.

 

За материалом: Репортер - ]]>https://report.if.ua/statti/hroniky-vijny-yak-pracyuyut-na-prykarpatti-r...]]>





Рейтинг: 
Голосов пока нет