Емісія платіжних карток

16-06-2016

Починаючи з 1 липня 2016 року виплата пенсій та всіх видів соціальної допомоги та компенсацій, що призначені внутрішньо переміщеним особам, буде здійснюватись виключно через установи «Ощадбанк».
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України з 1 серпня 2016 року почнеться емісія (обмін) банківських платіжних карток внутрішньо переміщених осіб, які одночасно будуть і пенсійним посвідченням.
ВАЖЛИВО! Уніфіковане пенсійне посвідчення буде оформлятися для внутрішньо переміщених осіб:
- які вперше звертаються за призначенням пенсії або її відновленням;
- для одержувачів пенсії у відділеннях поштового зв’язку;
- для одержувачів пенсії в установах інших банків (хто не відкрив рахунки в Ощадбанку).
Внутрішньо переміщеним особам, у яких строк дії платіжних карток, відкритих у відділеннях Ощадбанку, ще не закінчився, завчасно звертатися в органи Пенсійного фонду та відділення Ощадбанку немає потреби! Але за бажанням ці громадяни можуть обміняти свої пенсійні посвідчення на уніфіковані платіжні картки – пенсійні посвідчення.
До інвалідів 1 і 2 груп, іншим особам, які потребують постійного стороннього догляду або досягли 80-річного віку, фахівці Управління для прийняття заяви виїдуть додому.
Для виготовлення електронного посвідчення пенсіонер повинен особисто звернутись до відповідного територіально органу Пенсійного фонду України та оформити заяву. При собі необхідно мати: паспорт, ідентифікаційний код, 2 фотокартки розміром 3*2,5 см, на яких обличчя займає 70-80%. Нове посвідчення можна буде отримати протягом 30 робочих днів з дня прийняття заяви у тому відділенні «Ощадбанк», яке було вказане пенсіонером.
Разом з посвідченням пенсіонери отримуватимуть інструкцію по його використанню.
Нове посвідчення буде виготовлятись на ім’я особи, якій призначено пенсію, та міститиме інформацію про власника, вид пенсії, групу, причину інвалідності й строк, на який встановлено інвалідність, а також електронний цифровий підпис особи.
Нове пенсійне посвідчення як платіжна картка діятиме до 3-х років за умови, що особа буде відвідувати установу «Ощадбанк» для проведення ідентифікації: перші 2 рази кожні 6 місяців, а в подальшому – кожні 12 місяців. Загалом таке пенсійне посвідчення використовуватиметься як платіжна картка до закінчення строку її дії, або в разі закінчення строку призначення пенсії. Якщо строк призначення пенсії буде через 3 роки подовжено, то відбуватиметься емісія нового посвідчення.

Управління Пенсійного фонду України у м. Сєвєродонецьку Луганської області