Елітні зерна обов’язково проростуть
У міській публічній бібліотеці, що на проспекті Центральному, 54, завжди людно. Читачі з різними уподобаннями та за віком із задоволенням приходять сюди ось уже понад 60 років. Завдяки енергії та гостинності завідувачки Наталії Анатоліївни Чуйкової в бібліотеці проводяться зустрічі зі школярами, студентами, ветеранами війни та праці, місцевими (і не тільки) поетами, письменниками, художниками, цікавими людьми, концерти професійних і самодіяльних артистів.
Серед друзів колективу бібліотеки – школи, ПТУ, університет, громадські організації, підприємства. Тісно співпрацює він і з ветеранською організацією міста Сєвєродонецька, приділяючи велику увагу героїко-патріотичному вихованню молоді.
Серед колишніх юних читачів багато талановитих і успішних людей, які доволі часто повертаються сюди.
У конференц-залі бібліотеки проходять зустрічі з шанувальниками творчості поетів і письменників. Надовго запам’ятається їм презентація збірки віршів добре відомого у Сєвєродонецьку місцевого поета Козодоєва В.І. Багато любителів його поетичного слова зібралося тут, завітала й сестра Віктора Івановича. Вона читала улюблені вірші, розказувала історію життя і творчості брата. Своїми спогадами також поділилися друзі сім’ї та колеги. Натхненно читала вірші місцева поетеса, голова літературного об’єднання «Обрій» Зінаїда Новоточинова. Виступив голова міської ради ветеранів В.Ф. Корженко. Він, зокрема, розповів про маловідомі фрагменти з біографії Віктора Івановича, співпрацю з бібліотекою.
Сестра поета подякувала товариству за теплу зустріч, за пам’ять про свого брата. Ансамбль «Надвечір’я» виконав декілька пісень на слова В.І. Козодоєва, був серед них і гімн Сєвєродонецька.
Проводяться у бібліотеці і зустрічі з цікавими людьми. Свідченням широкого кругозору бібліотекарів стали підготовлені ними і представлені словесні портрети жителів міста Сєвєродонецька, імена яких на слуху у всіх. Це представники підприємств і первинних ветеранських організацій. Зібрані й матеріали про трудівників, які є гордістю нашого міста.
Треба зазначити, що бібліотекарі цієї бібліотеки Т.І. Дикань та О.А. Абраменко вміють цікаво, пізнавально і доступно для всіх верств населення організувати свою роботу. А ще вони залишаються берегинями народних і професійних традицій, допомагають забезпечувати доступність бібліотечних послуг жителям нашого міста. А які чудові і різноманітні тематичні вечори влаштовують вони!
Від цих жінок віє теплом, сердечністю, увагою й повагою. Вони ведуть свої заходи, доповнюючи одна одну. Тамара Іванівна тендітна, як та перепілочка, а Ольга Андріївна більш стримана, солідна. Вони є прикладом доброчинності, високої порядності та глибокого людинолюбства. У цих жінок закохуєшся з першого погляду. Своїми розповідями вони беруть у полон і не відпускають аж до прощального акорду. А це і є підтвердженням новаторського підходу до своєї справи. Ольга Андріївна і Тамара Іванівна мають свої напрацювання, якими залюбки діляться з відвідувачами бібліотеки. Вони довели, що є майстрами бібліотечної справи. Можна ще довго розповідати про ті заходи, які вони проводять. Це і вивчення та примноження родинних звичаїв і традицій, історія української нації, її культури і побуту, словом плекається славний український рід.
Ветеранська організація міста Сєвєродонецька щиро вітає працівників публічної бібліотеки з їх професійним святом і бажає завідувачці бібліотеки Н.А. Чуйковій, бібліотекарями О.А. Абраменко, Т.І. Дикань та усім їхнім колегами міцного здоров’я, наснаги у благородній праці. Те елітне зерно, що вони сіють, – а це доброта, щирість, повага – обов’язково щедро проросте в душах наймолодших представників нашого суспільства.
П. СІКОЄВА, заступник голови міської ради ветеранів