Двом сєвєродонецьким запроданцям повідомлено про підозру у колабораційній діяльності

21-09-2023

За процесуального керівництва Сєвєродонецької окружної прокуратур Луганської області повідомлено про підозру мешканцям Сєвєродонецька у колабораційній діяльності (ст. 111-1 КК України).

За даними слідства, перший підозрюваний ‒ очільник офісу так званого «регіонального відділення партії «Нові люди».

Йому інкриміновано колабораційну діяльність (ч. 6 ст. 111-1 КК України).

За даними слідства, підозрюваний ‒ житель Сєвєродонецька, який входив до складу громадської організації «Патріоти ‒ За життя» від забороненої в Україні партії «ОПЗЖ».

Після повномасштабного вторгнення рф він підтримав дії країни-агресора та почав активно співпрацювати з окупаційною владою.

Влітку 2022 року призначений на посаду так званого «начальника відділу молоді та спорту адміністрації Сєвєродонецька лнр».

З травня 2023 року став «керівником офісу регіонального відділення» російської партії в Сєвєродонецьку.

Чоловік створив телеграм-канал вказаної політичної партії, де веде антиукраїнську діяльність.

Крім того, він організовує заходи політичного характеру на підтримку рф, з нагоди святкування «дня захисту дітей» та «дня росії» із залученням місцевого населення.

Чоловікові загрожує позбавлення волі на строк до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до п’ятнадцяти років та з можливою конфіскацією майна.

Друга фігурантка ‒ жителька Сєвєродонецька, ексначальниця управління економічного розвитку Сєвєродонецької міської ВЦА.

Після повномасштабного вторгнення рф окупанти призначили її «заступником голови» окупаційної адміністрації міста.

Дотепер жінка опікується питаннями життезабезпечення та проводить прийом громадян.

Крім того, підозрювана бере участь в «урочистих заходах» за участі як місцевого населення, так і представників рф, що проходять на тимчасово окупованій території регіону.

Їй загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 15 років та з можливою конфіскацією майна.

Досудове розслідування здійснюють слідчі 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

За інформацією: Луганська обласна прокуратура - ]]>https://lug.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=342604 ]]>та ]]>https://lug.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=342467]]>

Средняя: 5 (2 оценок)