Долучайтеся до онлайн-голосування за книгу "Сєвєродонецьк та його Сім`я" Заслуженого журналіста України Семена Перцовського (!!! голосування триває до 29 червня 2023 року !!!)
Український інститут книги оголосив про початок проведення Мистецького конкурсу культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на випуск книжкової продукції за пріоритетними тематичними напрямами (підготовка, видання та доставка книжкових видань) - далі Конкурс.
Захід проходить у IV етапи.
Приємно відмітити, що книга нашого земляка, Заслуженого журналіста України Семена Перцовського "Сєвєродонецьк та його Сім`я" (заявник - ФОП Ротарчук Марія Іванівна) на І-му етапі пройшла відбір до участі у Конкурсі (загалом подано 308 проєктів від 90 заявників).
!!! ІІ етап - онлайн-голосування по проєктах, допущених до участі у конкурсі: 20 червня – 29 червня 2023 року.
На ІІІ та IV етапі буде проводитися експертне оцінювання та презентаційних матеріалів проєктів, допущених до участі в Конкурсу та визначення до 01 серпня 2023 року переможців.
Тож, друзі, закликаємо підтримати довгоочікувану книгу відомого сєвєродончанина та прийняти участь в онлайн-голосуванні .
Щоб проголосувати за книгу Семена Перцовського "Сєвєродонецьк та його Сім`я" потрібно:
1. Зайти на сторінку онлайн-голосування за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/19n4_XHTL_KIEx7XohCaYTQ3NxL56_xFeISuby6P...
2. При заповненні форми онлайн-голосування зверніть увагу (!):
- в розділ "Номер (шифр) проєкту, який Ви хочете оцінити, відповідно до переліку *" внести 154 (067-6) - це номер і шифр книги Семена Перцовського "Сєвєродонецьк та його Сім`я" (заявник - ФОП Ротарчук Марія Іванівна) в переліку проєкту;
- в розділі "Чи вартий проєкт державної підтримки?*" відмітити "Варто підтримати";
- в розділі "Наведіть аргументи для обґрунтування вашого висновку*" описати, чому Ви вирішили підтримати книгу.
!!! НАГАДУЄМО, що онлайн-голосування ТРИВАТИМЕ ЛИШЕ до 29 червня 2023 року !!!
154 (067-6) - номер і шифр книги Семена Перцовського "Сєвєродонецьк та його Сім`я"
Про книгу Семена Перцовського "Сєвєродонецьк та його Сім`я"
Цільове призначення: літературно-художнє.
Читацька адреса: для дорослих.
Передмови. Вступне слово автора. Тут – початок України. Освідчення в коханні.
Місце на мапі (всебічна довідка про місто, територіальну громаду, район)
ЧАСТИНА І. Спільне багатство
Як нас тепер називати? (До суперечок про назву міста – дослідження. Хто носить це ім’я)
Клімат, довкілля. Перлини природи
Разом сильніші (Ефект від об’єднання в одну територіальну громаду)
ЧАСТИНА ІІ. Потяг до першоджерел: архіви оживають
Шлях крізь тисячоріччя (Археологічні дослідження. У нас починав кар’єру легендарний Богун – розвідка автора. Кальміуська сакма. Борівський перевіз)
Борівське, Боровеньки, Боброве, Осколонівка (Дослідження. Виправлення помилок істориків. Уточнення локацій, назв, дат заснування – з картами. Мапа під лупою – етнографія, як жили. Між двох вогнів – правда про Булавінське повстання: розвідка автора. Який погін де прижився: розташування, сучасність. Етнічні українські коріння,
Українське козацтво. Посилання на використані джерела: архіви тощо)
Нові відкриття села Смолянинове (Місце дії – опис. Майже за Гоголем – історії чиновницької корупції, спекуляції землею, «мертвими душами»: розвідки автора.
Увічнення, яке не відбулося – який мегаполіс міг бути тезкою нашого села: розвідка автора. Велика родина – родоводи. Їх знав Великий Кобзар – про наших земляків-друзів Т.Г.Шевченка. Музей села та місцевого письменника. Посилання на використані джерела)
Нова Астрахань, Чабанівка, Нижній Суходіл, Пурдівка, Олександрівка, Гаврилівка, Єпіфанівка (Походження сіл, їхніх назв. Заселення українцями. Військові поселення – зокрема, Астраханського полку. Автор ставить проблему перейменування, спираючись й на офіційну довідку про злочини астраханців на нашій землі 2022 року. Розвиток сіл у мирні часи, їхні родоводи, люди)
Воєводівка, Сиротине, Метьолкіне, Воронове, Павлоград, Синецький, Лісна дача, Щедрищеве (Походження села, селищ. Життя в них. Алгоритми розвідок. Виправлення помилок краєзнавців. Українці – першопоселенці. Архіви: розвідки автора. Романтичні історії. Лісові пожежі. Спростування російського фейку щодо тутешньої «бази НАТО»)
ЧАСТИНА ІІІ. Забуттю не підлягає
Менделєєв не помилився (Передумови створення Сєвєродоннцька. Висновки вчених – Д.І.Менделєєва, безпосередньо у нашому краї, та І.А.Фещенка-Чопівського, міністра Центральної Ради, дідуся відомого американського бізнесмена й мецената Як сприяли розвитку нашого краю європейські інвестиції, промисловці. Початок «хімічного трикутника» Лисичанськ-Рубіжне-Сєвєродонецьк. «Голос з минулого»: жертви Голодомору в «хімічному» озері. Про Голодомор буде й далі)
Справи «ворогів народу» (Першобудівники – жертви Великого терору: розвідки автора. ОУНівське підпілля. Лицемірство «класу номенклатури», компартії. Розповідь авторові першобудівника, першого Почесного громадянина міста І.М.Барського)
З першого кілочка (Поява селища Лисхімстрой – майбутнього Сєвєродонецька. Проблеми будівництва. Чи потрібні були «рекорди» праці? «Голос з минулого»: спогади найперших дітей селища, його першої родини Долі першобудівників. Родоводи. Плани та втілення. Плюси та мінуси)
Кроки до Перемоги (Друга світова війна. Чергове виправлення помилок в наукових історичних роботах про наш край. Все для фронту. Робота. Евакуація. Невідомі грані війни. З бойових донесень 1942 р. про наші краї. Героїзм простих людей. Партизани. 1943 рік. Порівняння фашизму та рашизму. Визволення (спогади учасників)
Пам'ять душі (Заповідано нам. Особисті спогади. Бесіди автора з колишніми фронтовиками, жертвами нацизму, унікальні факти. Народжені народом. Унікальні народні пам’ятники забутим визволителям, загиблим дітям. Перед Вічним вогнем. Подвиги земляків. Увічнення їх у місті. Імена на граниті. Пам'ять про війну у селах. Братські могили. Спростування російського фейка про те, що нацизм перемогли б і без українців. Як воювали українські родини. Одного роду. Життя після визволення).
Семен Перцовський: "Докладно в усіх галузях розписане все, з історіями відомих та пересічних людей, й про нинішню війну включно. Багато нового".
Інші частини об'єктивно розповідають про розвиток Сєвєродонецька до 2022 року, розкриваютьі його здобутки та проблеми: в різних сферах: від економіки до спорту. Багато цікавих історій, розповідей про яскравих відомих та пересічних людей, нового, раніше невідомого. Розкрите, за що земляки та гості полюбили наш край, чим відзначилося місто, як налагоджене міжнародне співробітництво. Закінчиться книга сторінками про події та наших героїв російсько-української війни, воїнів, волонтерів, ВПО, розроблення стратегії відновлення та добіркою віршів. Супроводжується фотознімками. Подібне універсальне видання здійснюється вперше. Над ним автор відповідально працював багато років.