ДЕРЖЕНЕРГОНАГЛЯД  УКРАЇНИ  ІНФОРМУЄ

22-08-2016

До основних завдань та функцій Держенергонагляду України, передбачених Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 р. № 929 (із змінами і доповненнями), належать: здійснення нагляду за забезпеченням надійного постачання енергії, технічним станом та організацією експлуатації електричних і теплових установок та мереж суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії, дотримання ними режимів виробництва, постачання і споживання енергії (активної, реактивної, теплової), а також їх готовністю до роботи в осінньо-зимовий період та багато іншого.

В умовах недостатності енергетичного ресурсу у державі урядом впроваджується політика щодо сурової економії паливно-енергетичних ресурсів. Основними факторами, що можуть гарантувати економічне та безперебійне функціонування теплоенергетичних систем в опалювальному сезоні, є належне та своєчасне виконання суб'єктами відносин у сфері теплопостачання поточних і капітальних ремонтів, налагоджувальних і випробувальних робіт основного устаткування і мереж, забезпечення джерел теплопостачання резервним паливом, вжиття профілактичних протиаварійних заходів та інше.

У разі зміни температурного графіку (за умови недостатньої потужності джерел теплової енергії, зменшення лімітів природного газу тощо) теплопостачальні організації зобов’язані провести перенала-годження теплової мережі, згідно проведеного спеціалізованою проектною організацією відповідного гідравлічного розрахунку теплової мережі. Налагодження повинно охвачувати всі ланки системи централізованого теплопостачання: теплопідготовче обладнання джерела тепла, теплові мережі, теплові уводи до споживачів та безпосередньо системи теплоспоживання (місцеві системи опалення та гарячого водопостачання). Налагодження системи централізованого теплопостачання складається з 3-х етапів: розробка комплексу заходів (в тому числі: гідравлічних випробувань по визначенню гідравлічних характеристик трубопроводів та їх фактичної пропускної здатності), що забезпечують розрахункову витрату теплоносія через системи теплоспоживання, їх виконання та регулювання всієї системи в цілому.

Одним з пріоритетних завдань, покладених на інспекцію Кабінетом Міністрів України, є контроль за підготовкою енергетичних господарств до опалювального сезону. З цією метою представ-ники Сєвєродонецького відділення інспекції Держенергонагляду у Луганській області включені у склад всіх міських та районних штабів органів місцевого самоврядування з підготовки до роботи в ОЗП 2016-2017 рр., розташованих на підлеглій території.

Держенергонагляд України нагадує керівникам суб’єктів господарювання про особисту відпові-дальність щодо організації належної та своєчасної підготовки енергетичних господарств до роботи в осінньо-зимовий період 2016-2017 рр. На кожному підприємстві, установі та організації, виходячи з місцевих умов та вимог «Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду», повинні бути розроблені та своєчасно виконані організаційні та технічні заходи.

За підсумками проведеної роботи з підготовки теплових господарств до опалювального періоду з метою визначення стану готовності джерел теплової енергії та споживачів до роботи в ОЗП, у відповідності до вимог «Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду» їх власниками повинні бути створені відповідні комісії за участю державних інспекторів з енергетичного нагляду та проведені перевірки із складанням актів готовності у термін не пізніше 1 жовтня 2016 р.

У разі виникнення питань, пов'язаних з незадовільною підготовкою до осінньо-зимового періоду енергетичних господарств підприємств, організацій та установ регіону, Ви можете звертатися в Сєвєродонецьке відділення інспекції Держенергонагляду у Луганській області за адресою: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, пр. Гвардійський, 33, телефон/факс (06452) 5-48-25.

Сєвєродонецьке відділення інспекції Держенергонагляду у Луганській області