Держава розширює програми допомоги бізнесу
Держава посилює підтримку бізнесу в умовах воєнного стану. Запроваджуються нові грантові програми в рамках проекту єРобота і лише за програмою «Власна справа» цього року планується видати 10 тисяч мікрогрантів. Про це розповіла в ефірі телеканалу Інтер Перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко.
«Ми надзвичайно вдячні бізнесу, який незважаючи на війну, продовжує працювати, релокується, зберігає робочі місця. 50% доходів держбюджету формується саме завдяки українському бізнесу. Тому вкрай важливо, щоб він сьогодні працював. І ми готові підставити йому плече в цей самий важкий час в історії незалежної України. Минулого року лише за програмою мікрогрантів «Власна справа» гранти отримали 3 300 заявників. Цього року наша ціль – 10 тисяч грантів, які ми хочемо надати підприємцям для започаткування чи розширення бізнесу», - зазначила Юлія Свириденко.
Перший віце прем'єр-міністр України - Міністр економіки підкреслила, що гранти надаються за надзвичайно простою процедурою. Ключової вимогою до отримувачів є створення робочих місць. Таким чином держава не лише підтримує бізнес, але й вирішує питання працевлаштування громадян. Кошти, надані підприємцям, повертаються державі в вигляді податків та зборів.
Окремо Юлія Свириденко розповіла про нові грантові програми для ветеранів, запроваджені з 10 квітня.
Відучора ветерани можуть отримати такі гранти для старту й розвитку власної справи:
-
250 тис. грн - для ветерана за умови створення одного робочого місця;
-
500 тис. грн - для другого з подружжя ветерана за умови створення двох робочих місць;
-
1 млн грн - для ветерана, зареєстрованого як ФОП (не менше ніж 3 роки), за умови створення 4 робочих місць, мінімум 2 з яких займуть ветерани або особи з інвалідністю внаслідок війни.
«Це модифікація нашої грантової програми, що показала високу ефективність минулого року і великий попит від підприємців, які хочуть розвиватися», - розповіла Юлія Свириденко.
За її словами, грантові кошти підприємець може використати на придбання обладнання, сировини, матеріалів, оренду приміщення та транспортних засобів, необхідних для реалізації свого бізнес-проекту, закупівлю ліцензійного програмного забезпечення.
Як зазначила Перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економіки також держава продовжує надавати бізнесу допомогу, зокрема, за програмою пільгового кредитування під 5-7-9%. Зокрема, лише з початку цього року підприємці отримали понад 6 тисяч доступних кредитів на 21 млрд грн.
За матеріалом: Міністерство економіки України - https://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=174e02a4-6113-49ed-b0b1-...