Ви тут:

Депутати ухвалили звернення щодо підключення Луганської області до Єдиної енергетичної системи

31-01-2018
Категорія: 

Звернення

Сєвєродонецької міської ради Луганської області до Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Луганській обласній державній адміністрації, ДП «НЕК «Укренерго» щодо підключення Луганської області до Єдиної енергетичної системи

  Ми, депутати Сєвєродонецької міської ради, дуже стурбовані ситуацією щодо забезпечення стабільного енергопостачання в Луганській області, що вже тривалий час не вирішується належним чином. Відсутність стратегії енергетичної безпеки держави призвело до того, що вже протягом трьох років Луганська область є відрізаною від стабільного підключення до Єдиної енергетичної системи. Кожне аварійне відключення потужностей Луганської ТЕС призводить до зупинення систем життєзабезпечення області, що є вкрай небезпечним у нашому промисловому регіоні, та визиває велику соціальну напругу серед населення.

Як нам відомо, згідно з Розпорядженням КМУ від 04.07.2017 р. № 446-р схвалено техніко-економічне обґрунтування «Нове будівництво»  ПС 500 кВ «Кремінська» з заходами ПЛ 500 кВ «Донбаська - Донська» та ПЛ 220 кВ «Кремінська – Ювілейна», Луганська область». В квітні 2017 року ДП «НЕК «Укренерго» було проведено тендер,  за результатами якого був визначений переможець, з яким ще у травні 2017 року було укладено відповідний договір підряду. 

За інформацією, що неодноразово була висвітлена у ЗМІ, роботи щодо будівництва ПС 500 кВ «Кремінська» задля забезпечення стабільного електропостачання в Луганській області та підключення області до Єдиної енергетичної системи (монтажу другого вводу) планувалося провести протягом 2017 – 2018 років. Однак, 2017 рік вже завершений, а будівельні роботи так і не розпочаті. Отже, ми наголошуємо, що недотримання зазначеного терміну, а тим більше – затягування з виконанням цих робіт більш обумовленого строку, буде мати незворотні наслідки для всього промислового та кадрового потенціалу Луганської області.

На території області розташовані великі промислові підприємства хімічної, будівельної, переробної, вугледобувної галузей – ПрАТ «ЛІНІК», ТДВ «Лисичанський желатиновий завод», ПАТ «Лисичанський склозавод «Пролетарій», ПАТ «Лисичанськвугілля», ПАТ «Сєверодонецьке об’єднання АЗОТ», НПО «ЗАРЯ», ДП «Первомайськвугілля», які вже три роки намагаються вижити та зберегти свої працездатні колективи. Стабільна безперебійна робота всіх без виключення промислових підприємств Луганської області напряму залежить від сталого електропостачання на виробництві. В той же час, з  огляду на специфіку виробничих процесів на цих підприємствах, аварійне відключення електроенергії може потягнути за собою повне знищення окремих виробництв, та більш того - може стати причиною техногенних катастроф із незворотними екологічними наслідками.

На даний час наявні потужності Луганської ТЕС та ТОВ «ЛЕО» не зможуть забезпечити електроенергією промислові підприємства області в необхідному обсязі, що унеможливлює їх стабільну роботу та забезпечення гідної заробітної плати працівникам, призводить до скорочення штатів, та в подальшому негативно впливає на наповнення бюджетів всіх рівнів. Ми маємо чітке розуміння, що через відсутність сталого електрозабезпечення неможливий подальший розвиток та залучення інвестицій в область, адже жоден інвестор наразі не має гарантій щодо можливості безперебійного здійснення виробничої діяльності.

Через неможливість повного завантаження виробничих потужностей, невизначеність перспектив подальшої роботи, підприємства області втрачають головне – свої висококваліфіковані кадри, які від’їжджають цілими родинами, династіями, без планів на повернення. Область також втрачає свою молодь, яка спочатку від’їжджає на навчання до інших областей України, а подеколи – і за кордон, а потім не повертається додому, бо не бачить перспектив працевлаштування та можливості своєї професійної реалізації. Якщо цю ситуацію не зупинити найближчим часом, процеси можуть бути незворотними.

Отже ми звертаємося щодо збереження промислового та кадрового потенціалу Луганської області, та необхідності вирішення першочергового для життєдіяльності області питання – забезпечення стабільного електропостачання та підключення області до Єдиної енергетичної системи України.

Ми наголошуємо на неприпустимості подовження строків виконання робіт по будівництву ПС 500 кВ «Кремінська» з заходами ПЛ 500 кВ «Донбаська - Донська» та ПЛ 220 кВ «Кремінська – Ювілейна», Луганська область».

З огляду на надважливе соціальне значення просимо інформувати громаду про хід виконання робіт з цього будівництва і плановані строки введення в експлуатацію об’єкту, та, в свою чергу, на виконання численних звернень від виборців, ми будемо здійснювати постійний депутатський та громадський контроль з цього питання.





Рейтинг: 
Голосов пока нет