Cєвєродонецьке міське управління ГУ ДСНС України у Луганській  області попереджає про погіршення погодних умов

01-12-2016

За інформацією Українського гідрометцентру протягом 2-3 грудня та в подальшому у зв’язку з переміщенням циклону з північного заходу на більшій частині території країни очікуються сильні опади у вигляді мокрого снігу, ожеледь, хуртовини та пориви вітру до 17-22 м/с. Приріст снігового покрову становитиме 15 - 20 см.

Рятувальники закликають громадян дотримуватися елементарних правил безпеки, особливо під час перебування на вулиці і в разі небезпеки телефонувати до Служби порятунку «101»

ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ та ПОРЯДОК ДІЙ у разі ускладнення погодних умов.

Сильні вітри, шквали - стихійне лихо, яке виникає в будь-яку пору року.

Синоптики відносять їх до надзвичайних подій з помірною швидкістю поширення,  в тому частіше всього вдається оголосити штормове попередження.

Фактори небезпеки сильних вітрів, шквалів: травмування, а інколи і загибель людей; руйнування інженерних споруд та систем життєзабезпечення, доріг та мостів, промислових і житлових будівель, особливо їх верхніх поверхів і дахів; перекидання телеграфних стовпів, виривання дерев та утворення завалів; знищення садів та посівів на полях.

Дії при отриманні штормового попередження:

1. Уважно слухайте інформацію по телевізору та радіоприймачу про обстановку та рекомендації про порядок дій.

2. Зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.

3. Підготуйте документи, одяг та зберіть найбільш необхідні й цінні речі, невеликий запас продуктів харчування на декілька днів, питну воду, медикаменти, кишеньковий ліхтарик, приймач на батарейках.

4. Підготуйтесь до відключення електромережі, закрийте газові крани.

5. Приберіть майно з двору та балконів у будинок (підвал), обріжте сухі дерева, що можуть завдати шкоди вашому житлу, машину поставте у гараж.

6. Поставте на підлогу речі, які можуть впасти і спричинити травми. Не ставте ліжко біля вікна з великими шибами.

7. Щільно закрийте вікна, двері, горищні люки і вентиляційні отвори; віконне скло заклейте, по можливості, захистіть віконницями або щитами.