"Бджоли працюють і ми маємо". Бджоляр із Сєвєродонецька евакуював близько сотні людей із зони бойових дій

07-10-2022

]]>Суспільне новини:]]> Бджоляр із окупованого Сєвєродонецька Михайло Гребеннік вантажівкою, якою до війни розвозив мед по всій Україні, евакуював близько сотні людей із зони активних бойових дій. Доправляв їх у відносно тихі райони та повертався назад з продуктами і ліками для тих, хто залишився жити під обстрілами.

Сам чоловік переїхав у Вінницю. І вже потроху повертається до справи, якій присвятив 25 років. Втім, полишати волонтерство не планує.

Свою "медову" вантажівку на волонтерську Михайло Гребеннік переобладнав 24 лютого. Замість меду — фурою почав возити гумдопомогу у Сєвєродонецьк.

"Дружина і дитина перетнули польський кордон, а я повертався зі Львова з гумвантажем до Сєвєродонецька", — каже Михайло.

Продукти і ліки доставляв тим, хто, попри обстріли російської армії, покидати рідні домівки не хотів. По дорозі назад пропонував місцевим виїхати на безпечнішу територію.

"Якщо були охочі виїхати, то я їм не відмовляв, вони зі мною їхали", — згадує чоловік.

Цілі сім'ї евакуйовував. Серед них — мешканка Сєвєродонецька Марія Сенько. З 24 лютого жила у підвалі. Її будинок знищили три російські снаряди.

"Не знала що робити. Діти не хотіли виїздити, а потім я їх вмовила. 5 квітня Міша своєю машиною забрав мене, дочку, зятя, дитинку 6 років. Завдячуючи йому — ми живі. Переїхали аж до Дніпра. Я йому дуже вдячна за те, що він нас вивіз і врятував усім нам життя", — розповіла Марія Сенько.

Пасажирів Михайло брав навіть у кузов. Сиділи, лежали люди на дерев'яних піддонах.

За рейс вивозив до 20 людей. Потрапляли й під обстріли. Одного разу прилетіло і у вантажівку Михайла. На щастя, каже, нікого не зачепило.

Михайло Гребеннік усе життя пропрацював на пасіці. У Сєвєродонецьку на Луганщині чоловік мав власне підприємство. Про нього згадує з сумом.

"Це справа, якій я присвятив понад 25 років життя. І вона була зруйнована", — говорить бджоляр.

Його рідний Сєвєродонецьк росіяни зруйнували на 90%. З родиною Михайло тепер живе у Вінниці. Між поїздками на Схід приходить на пасіку.

Повернутися до справи всього життя допоміг друг-бджоляр із Вінниці Іван Микитюк.

"Ми знайомі з ним з 2009 року. Казав йому, аби приїжджав на Вінниччину та продовжував займатися улюбленою справою", — каже Іван Микитюк.

Тепер і на Вінниччині розраду має  35 вуликів.

Нині у планах  запустити власне виробництво вуликів і меду. Назву для бренду уже вигадав "Мед Перемоги".

Фото: Суспільне Вінниця

Джерело: Суспільне новини - ]]>https://suspilne.media/289410-bdzoli-pracuut-i-mi-maemo-bdzolar-iz-sever...]]>