“Армія відновлення”: до суспільно корисних робіт залучено безробітних у шести регіонах

22-11-2022

Понад 1300 безробітних осіб залучено до виконання суспільно корисних робіт у 6 областях в рамках проекту “]]>Армія відновлення]]>”. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.

“На сьогодні вже у шести областях залучають безробітних до суспільно корисних робіт, спрямованих на відбудову країни та подолання наслідків військової агресії росії - у Сумській, Чернігівській, Київській, Донецькій, Полтавській та Рівненській. Найближчим часом до них доєднаються Волинська й Запорізька області, де наразі узгоджується перелік підприємств-організаторів таких робіт, їх види та кількість людей, які потрібні для їх виконання. Загалом вже понад 1300 безробітних виконують суспільно корисні роботи і отримують за це оплату від держави”, - розповіла Тетяна Бережна.

Найбільшу кількість безробітних на сьогодні залучили в Сумській області - 519 осіб, а також Київській - 311 осіб, Полтавській - 177 осіб, Чернігівській - 176 осіб. За виконання суспільно корисних робіт держава вже перерахувала працівникам 6,2 млн грн.

Види суспільно корисних робіт залежать від потреб конкретного регіону. Найчастіше людей залучають до:

• укріплення дамб, розчищення узбережжя біля водойм та річок;

• заготівлі дров для населення;

• розвантаження гуманітарної допомоги;

• облаштування підвальних приміщень у багатоповерхових будинках, школах під укриття;

• ремонтно-відновлювальних робіт у приміщеннях соціальної сфери;

• упорядкування, відновлення та благоустрою міст;

• ліквідації стихійних сміттєзвалищ та облаштування полігонів твердих побутових відходів;

• проведення ремонтно-відновлювальних робіт (насамперед робіт, що виконуються на об'єктах забезпечення життєдіяльності громад).

Нагадаємо, що участь в суспільно корисних роботах з боку безробітних є добровільною і оплачується на рівні не нижче за мінімальну зарплату, яка на сьогодні складає 6700 грн. Крім того, оплату праці за виконання таких робіт можуть дофінансовувати з обласних бюджетів.

Джерело: Міністерство економіки України - ]]>https://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=24d679e4-4faa-4e8e-8fdb-...]]>