Ви тут:

Архів – це дуже важливо

13-12-2016
Категорія: 

Архіви в Україні ведуть свою історію від давніх часів. Історія архівів в Україні починається з утвердження державності та її території.

Зародження і розвиток козацько-гетьманської держави сприяли розвитку архівної справи в Україні. Поряд з архівами центральних і місцевих адміністрацій формувалися інші архіви.

24 грудня 1993 року, з прийняттям Верховною Радою України Закону України «Про Національний архівний фонд і архівні установи» Закон визнав НАФ (Національний архівний фонд) складовою частиною вітчизняної і світової історико-культурної спадщини та інформаційних ресурсів суспільства, поставив його під охорону держави і зафіксував державні гарантії його зберігання, примноження і використання. З прийняттям цього Закону було закладено основи правової бази розвитку національної архівної системи 

На території м.Сєвєродонецька Луганської області існує декілька архівних установ – це Державний архів Луганської області, архівний відділ Сєвєродонецької міської ради, Комунальна установа «Трудовий архів м.Сєвєродонецька» (бульвар Дружби Народів,32а (другий поверх)

Комунальна установа «Трудовий архів м. Сєвєродонецька» з лютого 2013 року набула статусу юридичної особи. Основні її завдання:-забезпечення централізованого тимчасового зберігання архівних документів,ведення їх обліку та використання відомостей,що містяться. Комунальна установа приймає на зберігання документи з особового складу,виборчу документацію тимчасового строку зберігання,документи тимчасового зберігання (до 10 років).

Одним з основних та дуже відповідальних напрямків діяльності установи це захист законних інтересів громадян. Найвиразніше та найзрозуміліше місія КУ «Трудовий архів м. Сєвєродонецька» проявляється у тому, що робітники установи допомагають у вирішенні питань соціального захисту людини. Соціально-правові запити, що надходять, пов'язані із частим внесенням до пенсійного законодавства нових норм, що вимагає перерахунку пенсій. Виникає також необхідність оформлення довідок про підтвердження стажу роботи та нарахування заробітної плати, реорганізацію установ і підприємств міста, розв’язання багатьох інших питань. А враховуючи не простий соціальний стан деяких мешканців міста та інших регіонів, доводиться надавати консультації, роз’яснення на предмет втрати документів того чи іншого підприємства, на якому працювала людина на протязі всього життя, і чому документи вже не існуючих підприємств не передані до архівної установи і т.д. і т.п.

Користуючись нагодою,звертаємось до Арбітражного керуючого Льовіна Андрія Петровича (ВАТ «Сєвєродонецький завод опорів»; Сєвєродонецький приладобудівний завод та ін.), голови ліквідаційної комісії Воронько Іріни Павлівни (ГП «ИАП», ДІАП) підприємств, які ліквідуються, і ще не передали документи на зберігання до архівних установ. Звертаємось до засновника юридичної особи ВАТ «Сєвєродонецькпромбуд» Літовченка Миколи Єгоровича, документи якої кинуті на призволяще, Ляховець Миколи Володимировича, колишнього директора ПАО «Укрхіменерго» (Енергохімремонт, Укрхімременерго) не лишайте людей (Ваших колишніх робітників)законного права на отримання довідок соціально-правового характеру та іншої інформації,організуйте для цього всі необхідні умови, будьте відповідальними.

Дуже хотілося б бути почутими, названими відповідальними особами та іншими, яких дуже багато, бо дуже тяжко дивитися в розгублені очі людей втомлених і безпорадних та відповідати на запитання: «Так де ж шукати їх…? (Це про Вас директори, які так і не зрозуміли, якою бідою для людей обертається Ваша безвідповідальність)До кого звертатися?Кого шукати? і т.д.»

Саме нам, працівникам архівних установ, архівних підрозділів місцевого самоврядування, підприемств, установ і організацій нашого рідного міста Сєвєродонецька не байдуже, яким побачать ХХI ст. наші нащадки. Зберігаючи документи для прийдешніх поколінь, архівні установи виконують важливу і відповідальну місію, бо без архівів немає історії.Кожен архівний документ – це історична пам′ять народу.

 Напередодні святкування Дня працівників архівних установ України дуже хочеться згадати засновників архівної справи у м.Сєвєродонецьку. Дуже вагомий внесок у розвиток та вдосконалення архівної справи був зроблений Житнік Людмилою Олексіївною (колишній начальник архівного відділу Сєвєродонецької міської ради) та Жур Любовію Іванівною (колишній заступник начальника архівного відділу Сєвєродонецької міської ради). Прийміть наші вітання і побажання здоров'я, миру і добра, добробуту і злагоди у родинах, успішних і плідних справ.

З нагоди свята КУ«Трудовий архів м.Сєвєродонецька» також вітає всіх співробітників Державного архіву Луганської області, архівного відділу Сєвєродонецької міської ради, всіх архівістів нашого міста, працівників архівних підрозділів, які відповідають за ведення діловодства та архівної справи, з їх професійним святом - Днем працівників архівних установ. Бажаємо Вам здоров’я, добра, щастя, успіхів та творчої наснаги у збереженні та примножуванні документальних багатств Національного архівного фонду України. Бажаємо також у професійний день працівникам усіх архівних установ, щоби їхня праця належно оцінювалася, пам’ять про них залишалася не лише у вигляді упорядкованих джерел чужої пам’яті, але й пам’яті про себе.

О.В. Бикова, в.о. директора КУ «Трудовий архів м. Сєвєродонецька»





Рейтинг: 
5
Средняя: 5 (1 оценка)