75-та річниця визволення України від фашистських загарбників: у Сєвєродонецьку вшанували ветеранів і подвиг визволителів

28-10-2019

У цьому році виповнилось 75 років, як Україна була визволена від фашистських загарбників.

28 жовтня ветерани, керівництво міста, депутати міської ради, працівники виконавчих органів, представники Луганської ОДА, військові, кадети, правоохоронці, учнівська молодь і громадськість зібрались на Меморіалі Слави для участі в урочистостях з нагоди пам’ятного дня.

До ветеранів та всіх присутніх звернулась заступник міського голови Ірина Степаненко: «Дорогі наші ветерани! Шановні сєвєродончани! Вітаю вас з 75-ю річницею визволення нашої рідної української землі від фашистських загарбників! Скільки мужніх людей загинули для того, щоб ми з вами могли сьогодні з вами святкувати цей день. Ми пам’ятаємо кожного з них, тому що у кожній родині українській є люди, які загинули. І ми будемо робити все для того, щоб більше війни не було на нашій українській землі. Бажаю, щоб завжди над нашою сєверодонецькою землею, над нашою Україною було мирне небо!»

Депутат міської ради, лідер депутатської групи «Сєвєродончани» Ігор Бутков привітав всіх з цим знаменним днем: «Дорогі сєверодончани! І окремо хочу звернутися - дорогі ветерани! 75 років тому Карпатські гори були взяті, і Україна була повністю звільнена. Хотілося б згадати тих людей, які віддали життя і здоров'я за мир. І наш обов'язок - про це пам'ятати. І ми пам'ятаємо про це! І впевнений, що ніколи не забудемо! Не забудемо і наших нових героїв, які і сьогодні стоять на захисті нашої країни!»

Від імені депутатського корпусу, виконавчого комітету, депутатської групи «Сєвєродончани» поздоровив депутат міської ради Андрій Гавриленко: «Від самих західних до самих східних куточків України повністю, як катком, пройшла війна, знищуючи міста, мирне населення, промислові об'єкти і райони. Після такого пекла необхідно відзначити величезну працю трудівників тилу, працю тих, хто повернувся після війни і відновив своїми руками нашу Україну, відновив її економічну, промислову міць. Спасибі величезне всім, хто брав участь і склав свої голови за визволення України і тим, хто потім відновлював країну після війни. Наш борг - їх пам'ятати, ніколи не забувати і говорити своїм дітям про це. І наводити завжди цей приклад мужності, стійкості, героїзму не лише фронтового, а й трудового, героїзму в тилу. Миру, здоров'я, благополуччя, пам'яті та порозуміння».

Виступив також голова міської ради ветеранів Сергій Дядик і нагадав головні історичні події і битви, а також страшні сторінки нашої історії, яки викарбувалися назавжди в пам'яті багатьох поколінь.

Хвилиною мовчання, яку відбив метроном, вшанували загиблих.

Меморіальний захід продовжився покладанням квітів до Вічного вогню на братській могилі.

Незмінними у такі історичні дні залишаються традиційні святкові зустрічі ветеранського активу. Як завжди почесними гостями на святі стають депутати міськради та керівництво міста. Цього разу на захід завітали в.о. міського голови Вячеслав Ткачук, депутати міської ради Ігор Бутков, Олена Буткова і Андрій Гавриленко.

Розпочали з урочистої частини. В.о. міського голови Вячеслав Ткачук привітав ветеранів з 75-ю річницею визволення України від фашистських загарбників і наголосив, що саме їх покоління – це «золотий фонд», з яким треба радитись. Він також подякував лідеру депутатської групи «Сєвєродончани» Ігорю Буткову за те, що міська рада шанує подвиг ветеранів і організовує такі важливі для всіх зустрічі.

Звертаючись до ветеранів, депутат міської ради Ігор Бутков привітав зі святом та спільно з в.о. міського голови Вячеславом Ткачуком, депутатами міськради, представниками депутатської групи «Сєвєродончани» Оленою Бутковою та Андрієм Гавриленко за багаторічну плідну працю, активну участь у ветеранському русі міста,  особистий внесок у  патріотичне виховання молоді та з нагоди 75-ї річниці визволення України від фашистських загарбників нагородив грамотами виконкому та подарунками учасників бойових дій Драгомірецкого Євгена Христофоровича, Міцкевича Леоніда Вацлавовича, Новохатнього Андрія Олександровича, Файнштейна Михайла Ісааковича та інших. Тим, хто не зміг прийти, подарунки та теплі слова привітань доставлять додому.

Голова обласної ради ветеранів Микола Талдонов подякував міській раді за турботу, підтримку, постійну увагу та допомогу та нагородив грамотами від обласної ради ветеранів Новохатнього Андрія Олександровича, Воронька Олександра Сергійовича, Носулю Олену Миколаївну.

Голова міської ради ветеранів Сергій Дядик виступив з проникливими словами до своїх підопічних і вручив почесну грамоту Луганської облдержадміністрації учаснику бойових дій Бережному Петру Сергійовичу.

Ветерани також від щирого серця дякували керівництву міста за влаштовану душевну та зворушливу зустріч.

Під інструментальний акомпанемент баяну лунали пісні воєнних років. «Катюшу» та «Смуглянку» виконували дружньо, гуртом. Не всидіти було й під звуки вальсу. У цей святковий день ветерани співали, танцювали, частували польову кашу та незмінні фронтових 100 грам.

Кликните по изображению для просмотра в полном размере