50 дітей з соціально незахищених сімей Сєвєродонецька безоплатно поїхали відпочивати до дитячого табору в Чернігівську область

05-08-2016

4 серпня 50 дітей з Сєвєродонецька поїхали на відпочинок до табору оздоровлення та відпочинку ім. Щорса Чернігівської області.

Головний спеціаліст відділу молоді та спорту Сєвєродонецької міської ради Світлана Миколаївна Попова, яка керує процесом відправки, каже, що серед відвідувачів багато переселенців, дітей учасників бойових дій, сиріт та інших соціально незахищених категорій населення. Для них, окрім пізнавально-розважальної програми в самому та­борі, планується безліч екскурсій дивовижною Чернігівщиною: до обласного центру, зоопарку, Батурина, гетьманських місць. Більше того, обіцяють водні процедури в одній з найчистіших річок країни Убідь.

«Важливість подібних по­їз­док – це оздоровлення ді­тей пільгових категорій. По-друге – це зміцнення дружніх стосунків між регіонами України. По-третє, діти повинні мандрувати, пізнавати свою країну. Це – патріотичне виховання», – каже Світлана Миколаївна.

Батьки прийшли провести своїх дітей та сказати їм напутні слова перед довгою дорогою. Ірина Олександрівна Єгорова – багатодітна мати. В цей день вона проводжає своїх дітей – Рому та Наталю – до дитячого табору. «Нам зателефонували з відділу молоді та спорту Сєвєродонецької міської ради та запропонували поїхати. Ми із задоволенням погодилися, оскільки не так давно стали багатодітною сім’єю, дуже раді такій можливості оздоровити дітей, – каже Ірина Олександрівна. – Ми очікуємо, що вони добре відпочинуть, будуть задоволені поїздкою, побачать багато цікавого, подихають свіжим повітрям і отримають добре загартування та підготовку до школи». В доньки Наталі теж великі сподівання на цю поїздку. «Очікую багато чого. Там буде дуже весело, чудово, цікаво. Ми будемо відпочивати, танцювати та грати». А на питання чи не боїться вона їхати без мами, дев’ятирічна дівчина відповіла: «Ні! Я ж з братом!».

Цікавою церемонія від­правки була ще й тому, що в цей же час на те ж місце прибуло два автобуси з дітьми, які відпочивали у ДЗОВ «Чапаєвець» Черкаської області. Засмаглі та задоволені, в футболках з надписами «З Україною в серці» та «Воля Україні або смерть», які дітям подарували в таборі, вони кинулися обійматися зі своїми батьками. «Мені в таборі дуже сподобалося, – каже маленький Олексій. – Купалися в річці, в ліс на природу ходили». «Не жалкую, що поїхала до табору. Знайшла багато зна­йомих. Планую на наступний рік їхати працювати вожатою», – сказала Настя.

Потім в ці ж автобуси сіли діти, які направлялися до Чернігівщини. Буси довезуть їх до потяга, а в Києві малих зустрінуть представники Чернігівської облдержадміністрації та супроводять прямо до табору.

Слід відзначити, що відпо­чивати в ДЗОВ ім. Щорса діти будуть цілком безоплатно. Гроші на їх оздоровлення виділила на прохання Сєвєродонецької міськ­ради Чернігівська обласна рада. Секретар Сєвєродонецької міської ради Григорій Пригеба надіслав листа до чернігівських депутатів з проханням надати можливість безкоштовно відпочити дітям з сімей переселенців та інших соціально незахищених категорій населення. «В Сєвєродонецьку проживає дуже багато маленьких переселенців із зони бойових дій. Деякі з них протягом кількох місяців були вимушені просидіти в підвалах під постійними обстрілами. Не у всякого дорослого психіка витримає. Тому цим дітям в першу чергу потрібно оздоровитися та відволіктися від існуючих проблем. Але, на жаль, при нинішньому складному соціально-економічному стані в країні не у всіх батьків є можливість відправити дітей на відпочинок. У мене є знайомі в Чернігівській облраді, і я направив листа з відповідним проханням, яке депутати підтримали, виділили гроші, за що я їм дуже вдячний. Діти не повинні бути втягнуті в цей конфлікт, і ми маємо зробити все можливе, щоб ця жахлива війна залишилася поза увагою маленьких українців, щоб зберегти їх фізичне та психологічне здоров’я, щоб зберегти націю», – сказав Григорій Пригеба.

Владислав Стародубов