ПЕНСІЇ ВЕТЕРАНАМ ВІЙНИ: роз'яснює Головне управління ПФУ в Луганській області

03-10-2024

Ветерани війни - це особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав.

До ветеранів війни належать:

- учасники бойових дій;

- особи з інвалідністю внаслідок війни;

- члени сімей загиблих ветеранів війни.

Пенсії по інвалідності призначаються військовослужбовцям, яким встановлено інвалідність. Причина, група, час настання інвалідності, строк, на який вона встановлюється визначається органом медико-соціальної експертизи.

Пенсія по інвалідності призначається після звільнення зі служби та в разі, якщо інвалідність настала в період проходження служби або не пізніше трьох місяців після звільнення зі служби, або якщо інвалідність настала пізніше тримісячного терміну після звільнення зі служби, але внаслідок захворювання, травми, поранення, каліцтва, контузії, яке виникло в період проходження військової служби.

Розмір пенсії по інвалідності військовослужбовця залежить від причини інвалідності та грошового забезпечення.

Загальний розмір пенсії з надбавками для осіб з інвалідністю внаслідок війни не може бути меншим:

- І група -15347,00 гривень (2361,00х650%);

- ІІ група -12396,00 гривень (2361,00х525%);

- ІІІ група — 8500,00 гривень (2361,00х360%).

Максимальний розмір пенсійних виплат не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, це становить 23610,00 гривень (2361,00 х10).

Особа, яка не звільнена з військової служби, але визнана особою з інвалідністю, має право на призначення пенсії відповідно до Закону України від 09.07.2003 року №1058 “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” за наявності необхідного страхового стажу.

Відповідно до статті 115 вищезазначеного Закону учасники бойових дій та члени сімей загиблих військовослужбовців мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років за наявності страхового стажу не менше 25 років та жінками 50 років при наявності страхового стажу не менше 20 років.

Для учасників бойових дій та членам сімей загиблих встановлюється підвищення у розмірі 25% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Доплати за статус учасника бойових дій та членам сім’ї загиблого встановлюються до будь-якого виду пенсії.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 № 656 із змінами, внесеними постановою Уряду від 23.02.2024 №185 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році” для учасників бойових дій розмір пенсії не може бути меншим за 4958,00 гривень.

Крім того, здійснюються виплати одноразової грошової винагороди особам, яким присвоєно звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку. Право на таку виплату мають особи, яким присвоєно звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка”, члени сім’ї особи, якій посмертно присвоєно звання Героя України.

]]>https://www.facebook.com/gulgpfu/posts/pfbid02Az2ks21jirN21SAjX1tC1zjDbm...]]>