19-07-2024

Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті.

Спецслужби отримують тисячі анонімних погроз щодо підриву держустанов, шкіл, лікарень та інших місць масового скупчення людей. Більшість інформації про псевдомінування надходила як інтернет-повідомлення з території рф, а також від українських «абонентів».

Встановлено, що для «розсилання» терористичних повідомлень російські спецслужби все частіше залучають неповнолітніх дітей.

Для вербування українських підлітків окупанти використовують заборонену соцмережу «Вконтакте», підконтрольні Телеграм-канали та ігрові інтернет-платформи.

На цих ресурсах представники спецслужб рф «знайомляться» з юними користувачами і пропонують їм співпрацю. Дуже часто для схилення дітей до підривної діяльності ворог застосовує методи шантажу та психологічних маніпуляцій, а також пропонує «легкі» гроші.

Тож знайомимо вас з рядом порад.

ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ:

• Інформуйте про небезпеку вербування та наслідки скоєння злочинів;
  • Слідкуйте за онлайн-активністю у мережі та колом інтернет-знайомств;
  • Контролюйте дотримання комендантської години;
  • При отриманні інформації про вербування – повідомте поліцію за номером 102 або заповніть форму зворотного зв’язку на ]]>сайті кіберполіції]]>.

ПОРАДИ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ:

• Будьте обачними з незнайомцями в інтернеті, не діліться з ними особистою інформацією;
  • Розповідайте дорослим про нові онлайн-знайомства;
  • Уникайте відвідування інтернет-ресурсів із сумнівним вмістом;
  • Передусім використовуйте ]]>офіційні ресурси]]> для отримання та перевірки інформації;
  • При отриманні пропозицій скоєння диверсій за гроші – повідомте поліцію за номером 102 або заповніть форму зворотного зв’язку на ]]>сайті кіберполіції]]>.

КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Вказані злочини можуть бути кваліфіковані відповідно до низки статей Кримінального кодексу України, за які передбачені суворі покарання — до довічного позбавленні волі, зокрема, за статтями:

•  ст. 111 (Державна зрада), карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна;
  •  ст. 113 (Диверсія, вчинена в умовах воєнного стану), карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна;
  •  ч. 2 ст. 194 (Умисне знищення або пошкодження майна), карається до десяти років позбавлення волі;
  • та інші.

Нагадуємо, що згідно ч. 3 ст. 111 ККУ, громадяни України, які на виконання злочинного завдання іноземної держави не вчинили ніяких дій і добровільно повідомили органам державної влади України про свій зв’язок з ними та про отримане завдання, звільняються від кримінальної відповідальності.

За інформацією: Департамент кіберполіції Національної поліції України - ]]>https://cyberpolice.gov.ua/]]>