Сєвєродонецька лікарня у Дніпрі прийняла вже пів тисячі пацієнтів
За місяць роботи до Сєвєродонецької лікарні в Дніпрі звернулися пів тисячі пацієнтів. У штаті за цей час з’явились нові лікарі: кардіологи, гінекологи та спеціалісти ультразвукової діагностики.
Сєвєродонецька лікарня почала працювати у Дніпрі з 1 серпня. За цей час до штату доєдналися декілька спеціалістів. На прийом до лікаря можуть записатися як місцеві, так і переселенці.
"У нас є ті лікарі, які приїхали: кардіолог, невролог, травматолог-хірург, також за останній час з’явились у нас гастроентеролог, ендоскопіст, гінеколог й "узіст", – розповідає завідувачка амбулаторним поліклінічним відділенням Олена Коляденко.
У окупованому Сєвєродонецьку будівля лікарні обгоріла та напівзруйнована. Коли до міста увійшли російські військові, медикам довелося евакуюватися.
"Сєвєродонецька лікарня на той час майже у звичайному режимі працювала. Навіть коли були обстріли, навколо лікарні падали “гради” і в місто прилітали щодня “гради”. Ми ходили на роботу, принаймні я і весь мій медперсонал, що обслуговував інфекційне відділення. Деякі медичні сестри й санітарки жили в інфекційному відділенні для того, щоб не наражати себе на небезпеку під час того, як ідеш додому і на роботу, – говорить в.о. завідуючого відділенням профілактичних та медичних оглядів Борис Шишин.
Лікар працював у Сєвєродонецьку до кінця березня. Лікував хворих на ковід. Каже, під час вторгнення у відділенні перебувало близько 30 пацієнтів.
"Я взагалі не збирався покидати місто. Ми збиралися всі працювати, в нас була нарада з нашим генеральним директором щодо роботи. Ми всі збиралися працювати в Сєвєродонецьку, надавати медичну допомогу містянам Сєвєродонецька та прилеглих сіл. Але так сталося, що завдяки нашому “дружньому” в лапках народу в мене не було, де мешкати, тому що було розбомблена моя квартира і просто чудом залишився в живих", –додає Борис Шишин.
Зруйновано й Сєвєродонецький перинатальний центр. Лікарка ультразвукової діагностики Лілія Шишина працювала там 30 років. Каже, з перших днів війни приймали пацієнток у підвалі пологового будинку.
"Ми працювали, бо з першого дня було не зрозуміло наскільки будуть масштабні руйнування. Переживши війну з 2014 року, ми сподівались та мали надію, що бойові дії не будуть такими активними, що змусять нас покинути місто. Тому ми працювали, намагались робити все те, що ми робили до війни", – розповідає Лілія Шишина.
У Сєвєродонецьку жінка мала дві квартири, обидні зруйновані. Коли не стало де жити, лікарка переїхала до Дніпра.
"Пологовий будинок працював ще кілька тижнів після мого від'їзду, були вагітні жінки, були породілля, були дуже важкі клінічні випадки, було дуже-дуже важко. Всі хто працював, всі хто залишився - це було декілька лікарів, вони справжні герої", – говорить Лілія Шишина.
Наразі лікарня працює за адресою: проспект Олександра Поля, 22.
Джерело: https://suspilne.media/279316-severodonecka-likarna-u-dnipri-prijnala-vz...