Працівники ДСНС провели навчання з ліквідації пожежі в Сєвєродонецькому Льодовий палац спорту
21 грудня заступник керівника Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Єльвіна Марініч прийняла участь в тактично-спеціальних навчаннях ГУ ДСНС України у Луганській області з питань цивільного захисту з практичним відпрацюванням заходів із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.
Зокрема, був відпрацьований порядок дій формувань цивільного захисту під час усунення наслідків пожежі на об’єкті з масовим перебуванням людей.
За тактичним задумом навчань, у результаті замикання освітлювальної установки на сцені спортивного закладу виникла пожежа. Вогонь поширюється дерев’яною підлогою сцени та декораціями, загрожує розповсюдитися на дах і підвальне приміщення. Первинними засобами пожежогасіння ліквідувати пожежу не вдалося. На момент прибуття перших пожежно-рятувальних підрозділів площа пожежі становила 163 м,2, приміщення сильно задимлені. Персонал об’єкту до прибуття рятувальників провів евакуацію співробітників та відвідувачів, при цьому, згідно спискам, не вистачало чотирьох осіб.
Негайно рятувальники ДСНС, що прибули на місце події здійснили винос постраждалих і евакуацію людей з будівлі та приступили до ліквідації пожежі.
Було задіяно 58 чоловік особового складу з восьми пожежно-рятувальних частин області та 14 одиниць техніки - прибула потужна пожежна спецтехніка особового складу ДСНС не тільки Сєвєродонецька, а й навколишніх населених пунктів - Лисичанська, Кремінної та інших.
В пошуку людей брали участь службові собаки АРЗ СП, за допомогою яких було обстежено ігрове поле, роздягальні, адміністративні та інші приміщення Льодового палацу спорту.
За результатами навчального тренування, умовну пожежу успішно локалізовано та ліквідовано, постраждалих знайдено та передано бригаді медиків.
Як зазначила заступник керівника Сєвєродонецької міської ВЦА Ельвіна Марініч, навчання пройшли вдало - рятівники оперативно, зібрано та професійно виконували покладені на них завдання. Присутні на навчаннях працівники служб відпрацювали весь порядок дій – від отримання повідомлення про надзвичайну ситуацію до її повної ліквідації. Насамперед, відпрацювали порядок дій управління у разі виникнення надзвичайної ситуації та взаємодії всіх служб і відповідальних осіб.
«Навчання підвищують рівень готовності служб цивільного захисту до дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій», – наголосила Ельвіна Юріївна та додала, що для нашого регіону подібні навчання є особливо важливими - аварійно-рятувальні служби повинні оперативно реагувати на надзвичайні ситуації природного чи техногенного характеру, вміти ефективно та швидко їх ліквідувати.