У Сєвєродонецьку відкрито пам'ятний вірменський хачкара
21 грудня у Сєвєродонецьку урочисто відкрили пам'ятний вірменський хачкара, присвячений безневинним жертвам українського та вірменського народів.
На пам’ятному місці зібрались керівництво області, міста, вірмени регіону, аби увічнити пам’ять вірмен та українців, які загинули під час трагічних подій, що пережили обидва народи у минулому столітті.
Вірменська мелодія, виконувана на дудук, розпочала меморіальний захід.
Право урочисто відкрити пам'ятний вірменський хачкара надали голові Луганської обласної державної адміністрації – керівнику обласної військово-цивільної адміністрації Сергію Гайдаю, голові громадської організації «Спілка вірмен Луганщини» Сержу Арусханяну, заступнику голови громадської організації «Спілка вірмен України» Давіду Мкртчяну, керівнику Сєвєродонецької МВЦА Олександру Стрюку, керівнику Лисичанської МВЦА Олександру Заїці.
Глава Української єпархії Вірменської апостольської церкви Єпископ Маркос Оганесян провів обряд освячення вірменського пам'ятника.
Голова громадської організації «Спілка вірмен Луганщини» Серж Арусханян та заступник голови громадської організації «Спілка вірмен України» Давід Мкртчян у своїй промові подякували керівництву області та міста за те, що на Україні з’явилося ще одне святе місце для вірмен, та вручили відзнаки очільнику Луганщини Сергію Гайдаю, керівникам Сєвєродонецької та Лисичанської міських ВЦА Олександру Стрюку та Олександру Заїці.
Голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай подякував за запрошення та зазначив: "Сьогодні й зараз – значуща подія для двох націй та саме для нас з вами: наші народи нараховують тисячі років історії, але ж сучасну історію ми пишемо самі, разом, тут, на Луганщині, в найважчий для України час, коли йде війна. Ваші слова про нашу дружбу, вірмен та українців, дуже важливі для нас. Усі знають, що дружити легко, коли немає ніяких проблем, але саме в такі важкі для Луганщини та усієї країни часи ми розуміємо, що означають ваші слова та протягнута назустріч рука допомоги. І ми розуміємо справжню цінність такої дружби, я щиро дякую вам за це. Ми не можемо змінити минуле, але ж разом напишемо нову історію – яку не захочеться переписати, а тільки пишатись спільними досягненнями та перемогами".
Керівник Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Олександр Стрюк сказав: «Мені дуже приємно, що цей пам’ятний знак встановлено саме у місті Сєвєродонецьку. Це є символом того, що ми дружні народи і разом будемо будувати майбутнє нашої громади».
Вірменський, як і український народ, пережив багато трагічних подій, що стали чорними сторінками їхньої історії. В пам’ять про них важливо передати нашим дітям та майбутнім поколінням не просто свідчення про ті страшні події, а навчити їх берегти світ, який дуже вразливий, особливо сьогодні. Присутні вшанували пам'ять безневинних жертв хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку.