Стратегія управління ризиками кризових і надзвичайних ситуацій розробляється в Сєвєродонецькій міській територіальній громаді
19 жовтня у Сєвєродонецькій міській військово-цивільній адміністрації відбулась зустріч з обговорення стану та подальших кроків з розроблення Стратегії управління ризиками кризових і надзвичайних ситуацій Сєвєродонецької міської територіальної громади на період 2022-2027 роки.
Заступник керівника Сєвєродонецької міської ВЦА Ельвіна Марініч подякувала представникам проєкту DG East за експертну допомогу та підкреслила важливість прийняття Стратегії для громади Сєвєродонецька, тому що досвід останніх років вказує на те, що спостерігається поява більшої кількості різних видів загроз, кризових і надзвичайних ситуацій, до яких суспільство повинно підготуватися та вжити відповідних заходів.
Міжнародний експерт проєкту DG East Шерк Маєр наголосив на тому, що розроблена Стратегія повинна бути зручною для людей, тим більше що буде враховано думки фахівців різних державних структур і громадськості.
Стратегія розробляється на підставі Указу президента 479 від 27.09.2021р. «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 серпня 2021 року «Про запровадження національної системи стійкості».
Цією Стратегію передбачається в Сєвєродонецькій громаді створити систему стійкості. Ця система могла б протистояти ризикам, кризовим явищам, надзвичайним ситуаціям. Надасть можливості забезпечити здатність громади своєчасно ідентифікувати загрози, виявляти вразливості, запобігати або мінімізувати їх негативні впливи, ефективно реагувати та швидко і повномасштабно відновлюватися після виникнення загроз або настання надзвичайних та кризових ситуацій усіх видів.
Запровадження національної системи стійкості віднесено до основних напрямів зовнішньополітичної та внутрішньополітичної діяльності держави для забезпечення її національних інтересів і безпеки.
Система стійкості має передбачати забезпечення функціонування таких базових елементів:
1) гарантована дієвість та спроможність до повноцінного функціонування системи державних органів, їх інституційна стійкість;
2) безпека та захищеність об’єктів критичної інфраструктури, зокрема:
стійке постачання продовольства, водопостачання, енергопостачання, постачання теплової енергії;
стійке функціонування транспортних систем;
кібербезпека;
захищеність та безперебійне функціонування інформаційних та комунікаційних послуг;
забезпечення оборони та правопорядку;
здатність системи охорони здоров’я функціонувати в умовах посилених навантажень;
3) спроможність єдиної державної системи цивільного захисту до дій в умовах загрози чи виникнення надзвичайних ситуацій;
4) здатність ефективно реагувати на неконтрольоване масове переміщення людей;
5) суспільна стійкість, зокрема, до інформаційних впливів;
6) фінансово-економічна стійкість, зокрема, безперервність основних бізнес-процесів.
***Стратегія розробляється в рамках Проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній України» в партнерстві з Сєвєродонецькою міською військово-цивільною адміністрацією та Міжнародною громадською організацією VNG.