Ви тут:

На черговому засіданні Координаційної ради з питань розвитку підприємництва

27-09-2021
Категорія: 

23 вересня два проєкти регуляторних документів розглянула на Координаційна рада з питань розвитку підприємництва в Сєвєродонецькій міській територіальній громаді.

По проєкту регуляторного акта «Порядок розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та пересувних об’єктів з надання послуг  на території Сєвєродонецької міської територіальної громади» слухали начальника відділу торгівлі та з захисту прав споживачів управління економічного розвитку Сєвєродонецької міської ВЦА Тетяну Красюк. Вона пояснила, що документ виноситься на розгляд на підставі утворення Сєвєродонецької міської територіальної громади, адже попереднє рішення охоплювало лише м. Сєвєродонецьк.

На виконання вимог чинного законодавства регуляторний акт з аналізом регуляторного впливу було оприлюднено на офіційному сайті Сєвєродонецької міської ВЦА із зазначенням терміну прийняття зауважень в один календарний місяць.

За результатами обговорення члени Координаційної ради прийняли цей проєкт за основу з подальшим винесенням на розгляд Постійної комісії з вивчення та надання висновків про відповідність регуляторного акта вимогам законодавства та погодженням Державною регуляторною службою України.

По другому питанню начальник фонду комунального майна Сєвєродонецької міської ВЦА Олена Сердюкова доповіла, що фондом комунального майна розроблено проєкт регуляторного акта «Про затвердження Положення про порядок списання комунального майна з балансу підприємств, установ та організацій Сєвєродонецької міської територіальної громади Сєвєродонецького району Луганської області» та оприлюднено на офіційному сайті СМ ВЦА.

Серед іншого Олена Сердюкова зазначила, що на сьогодні на державному рівні врегульований лише механізм списання майна державної власності. Затвердження цього Положення забезпечить встановлення єдиних вимог до порядку списання комунального майна, що є власністю Сєвєродонецької міської  територіальної громади Сєвєродонецького району Луганської області, дасть змогу визначити механізм та спосіб списання комунального майна, що здійснюється безпосередньо суб’єктом господарювання, на балансі якого перебуває таке майно, через його фізичну зношеність, моральну застарілість, непридатність для подальшого використання, зокрема, у зв’язку з будівництвом, розширенням, реконструкцією і технічним переоснащенням, або пошкодженням внаслідок аварії чи стихійного лиха та неможливістю відновлення, або виявлення його в результаті інвентаризації як нестачі, в т.ч. малоцінних необоротних матеріальних активів.

Крім цього, означеним проєктом регуляторного акта передбачений механізм списання об’єктів незавершеного будівництва.

Затвердження Положення сприятиме підвищенню ефективності використання комунального майна та  посилить контроль за фінансово-господарською діяльністю суб’єктів господарювання, встановить чіткий механізм отримання дозволу на списання комунального майна, уніфікує підходи до оформлення документів, пов’язаних зі списанням, оптимізує процес оформлення документації та призведе до зменшення видатків господарюючих суб’єктів комунальної власності Сєвєродонецької міської територіальної громади Сєвєродонецького району Луганської області на утримання неліквідного майна.

Реалізація такого регуляторного акта забезпечить дотримання єдиного прозорого механізму щодо списання комунального майна, яке належить Сєвєродонецькій міській територіальній громаді Сєвєродонецького району Луганської області, а також сприятиме покращенню фінансової та бухгалтерської дисципліни, підкреслила Олена Сердюкова.

За результатами обговорення члени Координаційної ради прийняли цей проєкт за основу з подальшим винесенням на розгляд Постійної комісії з вивчення та надання висновків про відповідність регуляторного акта вимогам законодавства та погодженням Державною регуляторною службою України.

Також на засідання розглянуто організаційні питання проведення відповідно до вимог чинного законодавства дерегуляції діючих регуляторних актів, яких в Сєвєродонецькій міській ВЦА діє 34. Станом на сьогодні заповнено 14 Форм паспорту оцінки регуляторного акта. Форма паспорту оцінки регуляторного акта – це своєрідний аналіз відповідності регуляторного акту діючому законодавству України.

За інформацією Управління економічного розвитку СВМЦА

 





Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)