Ви тут:

Житловий проєкт МОМ: презентовано результати профілювання ситуації з ВПО у Краматорську та Сєвєродонецьку з особливою увагою до житла

21-09-2021
Категорія: 

21 вересня у Сєвєродонецьку Міжнародною організацією з міграції (МОМ) презентовано результати профілювання ситуації з внутрішньо переміщеними особами у Краматорську та Сєвєродонецьку з особливою увагою до житла.

Участь у представленні звіту взяли представники МОМ, Мінреінтеграції, ради внутрішньо переміщених осіб і Сєвєродонецької міської ВЦА.

Керівник Сєвєродонецької міської ВЦА Олександр Стрюк подякував МОМ за дослідження з профілювання ВПО та підкреслив: «Це дослідження сформує загальне уявлення про поточний профіль ВПО у нашому місті, поглибить розуміння проблем ВПО та житлових потреб людей, а також допоможе місцевій владі більш ефективно розробляти додаткові програми для підтримки внутрішньо переміщених осіб».

Координатор житлової програми Представництва МОМ в Україні Конрад Клос детально зупинився на цілях профілювання і майбутніх етапах впровадження Житлового проєкту: «Є три мети по профілювання. Перша - це визначення планування самих квартир і прилеглої території навколо будинків. Наприклад, ми визначили такі категорії, які будуть брати участь в цьому проєкті: ми провели бесіди безпосередньо з людьми, щоб почути, що їм необхідно забезпечити в цих квартирах і на цій території. Також нам необхідно було зрозуміти, які є економічні можливості як у переселенців, так і у місцевих жителів для майбутнього використання цих квартир. Тому що ми прагнемо зробити ці квартири доступними - будемо приступати до моделювання фінансової моделі і моделювання вартості оренди. За рахунок коштів, отриманих від оренди, місцева адміністрація буде мати гроші для подальшого реінвестування або в нове будівництво, або в поліпшення інфраструктури. І третій, дуже важливий компонент, - нам необхідно зрозуміти ситуацію серед переселенців і місцевих жителів для формування критеріїв відбору та участі в програмі. Вже зараз починаємо процес обговорення спільно з муніципалітетом, залучаючи також постраждале населення: переселенців і місцевих жителів. Наступний найбільший крок - це початок будівництва. З огляду на законодавство України та вимоги МОМ ми тепер можемо брати участь в ролі замовника будівництва. Зараз буде робитися основний упор на підготовку будівельного майданчика і залучення підрядника безпосередньо до процесу будівництва».

Консультант Житлового проєкту МОМ з профілювання ВПО Шон Локна серед іншого розповів, що результати цього дослідження дають інформацію про умови життя, а також житлові потреби й уподобання ВПО та осіб, які не є ВПО, у Краматорську, Сєвєродонецьку та околицях цих міст. Це допоможе команді Житлового проєкту у розробці планування квартир, а також у розробці критеріїв відбору потенційних мешканців.

Профілювання ВПО для цього дослідження здійснювалося з використанням змішаних методів з метою максимізувати зібрані дані та триангулювати результати. Шон Локна роз’яснив, що як кількісні, так і якісні дані були зібрані шляхом телефонного опитування членів домогосподарств, обговорення у фокус-групах та інтерв’ю з ключовими інформантами. Зібрані дані не можуть вважатися повноцінним профілюванням, підкреслив консультант, а, скоріше, зосереджені на житловій ситуації та відповідних потребах і вподобаннях цільового населення, а також на соціально-економічному статусі такого населення.

Нагадаємо, у березні 2020 року МОМ розпочала 60-місячний проєкт «Покращення житлових умов внутрішньо переміщених осіб на cході України», метою якого є будівництво житлових будинків у двох обраних містах на сході України: Краматорську та Сєвєродонецьку (у Донецькій та Луганській областях відповідно). Створення та координація органів управління цим проєктом здійснюється у співпраці з місцевими та центральними органами державної влади України. Цей проєкт повністю фінансується урядом Німеччини в рамках гранту, наданого Німецьким державним банком розвитку.

Метою Житлового проєкту МОМ в Україні є забезпечення доступним житлом внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у постраждалих від конфлікту районах на сході України, а також надання житла частині місцевого населення, яке не зазнало переміщення, але потребує доступного житла, а також розбудова потенціалу партнерів для досягнення сталих результатів.

  





Рейтинг: 
5
Средняя: 5 (1 оценка)