Мова – наш вірний друг і помічник
Травень багатий на різноманітні свята та календарні дати.
17 травня у міській публічній бібліотеці відбулося прекрасне потрійне свято, присвячене українській національній вишивці, вшануванню переможців Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, приуроченого Шевченківським дням за темою «Ніхто не збудує нам державу, коли ми її самі не збудуємо, і ніхто не зробить нації, коли ми самі нацією не хочемо бути» (В’ячеслав Липинський), та Дню слов’янської культури.
Як відомо, у кожного свята є певні витоки. Свято вишиванки зовсім юне, але воно набирає популярності. Про історію виникнення цього дня розповіли бібліотекарі Тамара Іванівна Дикань і Ольга Андріївна Абраменко та учні СЗШ №5 разом зі своїм учителем Оленою Анатоліївною Цимбалюк. Розповідь супроводжувалася прекрасною презентацією, номерами художньої самодіяльності у виконанні учнів ДМШ №1 та шоу-студії «Експромт» СДЮК «Юність».
Учасники заходу щиро вітали переможців конкурсу – учнів із СЗШ №5, НВК та гімназії. Перше та друге місця в місті та області посіли учень 7 класу Максим Скіба та учениця 5 класу Ангеліна Купіна з гімназії.
Друге та третє місця на рівні міста були присуджені учениці 11 класу Катерині Поповій та учениці 5 класу Поліні Шовкун із НВК, учениці 10 класу Юлії Зарайській, учениці 7 класу Валерії Турчаніковій і учню 5 класу Максиму Водянику з гімназії. Учні СЗШ №15 отримали подяки за участь.
За якісну підготовку дітей до конкурсу подяками відділу освіти відзначені вчителі Ю.М. Мовмига, В.А. Сошик, О.О. Севостянова, Н.М. Трунова.
Переможці конкурсу проілюстрували свою майстерність у володінні словом, прекрасним знанням однієї із слов’янських мов – українською.
Традиція відзначати День слов’янської писемності зародилася в кінці 80-х років минулого століття на честь слов’янських просвітителів св. Кирила та Мефодія, які створили першу слов’янську азбуку, витворили норми першої літературної мови слов’ян, зробили перші переклади основного корпусу християнської богослужбової літератури. Св. Кирило та Мефодій показали сучасникам і прийдешнім поколінням, що лише невтомна просвітницька праця, освячена християнською любов’ю, дає щедрі плоди, здатні служити людям упродовж тисячоліть.
Діти переконливо довели: мова – наш вірний друг і помічник протягом усього життя. Зокрема, роботи переможців конкурсу, присвяченого Шевченківським дням, свідчать про небайдужість школярів до майбутнього України, про їхнє бажання будувати нову країну. Бо за словами В. Липинського «…творцем України є той, хто в святе діло приносить все найкраще, що єсть в ньому»…
Приємно повідомити, що 9 переможців обласного та Всеукраїнського рівнів стали учасниками проекту «Іду з дитинства до Тараса», ініціатором якого виступив філіал Злученого Українського Американського Допомогового Комітету в Україні в особі Віри Дмитрівни Принько. Комітет плідно співпрацює з Департаментом освіти і науки Луганської облдержадміністрації.
21-23 травня Дарина Отченашенко, Іван Лимар, Марина Байдіна, Максим Скіба і Ангеліна Купіна здійснили екскурсійну поїздку до Києва, звідти до Канева. Побували на Чернечій горі та відвідали музей Т.Г. Шевченка.
За інформацією газети "Сєвєродонецькі вісті"