ДСНС закликає громадян не провокувати пожежі в екосистемах

04-09-2018

За даними Українського Гідрометцентру з кінця серпня по вересень 2018року очікується ускладнення пожежної обстановки у природних екосистемах, яке характеризується дефіцитом опадів, вищим за норму температурним режимом та формуванням тривалих періодів з високим класом пожежної небезпеки.

На сьогодні особливо гостро постає питання збільшення кількості пожеж в лісових масивах міста та загоряння сміття в сміттєвих контейнерах біля житлових будинків, що суттєво погіршує умови життєдіяльності людей та викликає суспільний резонанс.

З метою запровадження превентивних заходів щодо протидій пожежам у природних екосистемах, Сєвєродонецьке міське управління ДСНС України у Луганській області  закликає дотримуватись правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів, на відкритих територіях та під час прибирання присадибних ділянок.

На превеликий  жаль, громадяни не розуміють, що саме їхня недбалість та необережність під час випалювання сухостою можуть стати причиною масштабних пожеж. Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають значного збитку державі та, в першу чергу, навколишньому середовищу, можуть спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, лісові насадження.   Не випалюйте стерню та суху рослинність на сільськогосподарських земельних ділянках, не розводьте багаття у лісі, не створюйте смітників на прилеглих територіях, тим більше, не підпалюйте їх. Заборонено палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети.

Якщо ви помітили загорання в лісах, на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».