Вячеслав Ткачук: Децентралізація по-сєвєродонецьки – 3 (Боровеньки та Єпіфанівка звернулися щодо інтеграції ФАПів до Сєвєродонецька) (+ НОВІ ФОТО)
1 липня в.о. міського голови Вячеслав Ткачук. на звернення та запрошення голів територіальних громад Боровеньок та Єпіфанівки (Кремінський район) щодо закриття первинних медичних установ у цих населених пунктах та з метою ознайомлення з виниклою ситуацією безпосередньо на місці, відвідав села з робочим візитом і зустрівся з їх мешканцями.
Після ознайомлення з проблемою ліквідації ФАПів у зв’язку з відсутністю власних коштів в Боровеньках та Єпіфацівці Вячеслав Ткачук оперативно провів консультації з депутатами Сєвєродонецької міської ради та керівництвом міських комунальних медичних установ щодо функціонування сільських медичних установ в системі первинної медико-санітарної допомоги Сєвєродонецька.
А вже 2 липня в.о. міського голови Вячеслав Ткачук скликав робочу нараду, участь в якій прийняли і сільські голови Боровеньок та Єпіфанівки Олена Середа і Наталія Островерхова. Головне питання – не залишити селян без первинної медичної допомоги. Фельдшерсько-акушерські пункти конче необхідні у селах, де проживають переважно літні люди, і які для отримання первинних медичних послуг (поставити укол, крапельницю, поміряти тиск тощо) не мають змоги щоденно у разі занедужання відвідувати центри первинної медико-санітарної допомоги. Крім того, до Кремінної, яка є районним центром, добиратися більше 40-ка кілометрів, а Сєвєродонецьк – поруч. За заявами сільських голів, вже більше 70-ти відсотків мешканців Боровеньок та Єпіфанівки уклали договори та підписали декларації щодо медичного обслуговування у Сєвєродонецьку.
«Ще в 2016 році, розпочинаючи медичну реформу, в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявляла, що сільські ФАПи не тільки не закриватимуться, а й підсилюватимуться і розвиватимуться - бо ця первинна ланка дуже важлива. На жаль, на сьогодні ситуація, як бачимо на прикладі Боровеньок та Єпіфанівки, абсолютно діаметрально протилежна», - зазначив Вячеслав Ткачук та заявив, - «Ми не залишимо близько двох тисяч мешканців населених пунктів, які, крім того, виявили бажання приєднатися до Сєвєродонецької територіальної громади, наодинці з їхніми проблемами. Тим більше, працездатне населення цих сіл переважно працює у Сєвєродонецьку, а пенсіонери – колишні працівники «АЗОТу» та інших міських підприємств і установ.
Це - один із стратегічних напрямків розвитку нашої громади. Міська влада спрацювала оперативно. Вчора на сільських зборах цю проблему підняли, а сьогодні ми з нашою командою знайшли рішення та розпочали підготовку підписання відповідних договорів. Наголошую – вже сьогодні ми готові підписати договори щодо відкриття сільських ФАПів на балансі комунальних медичних установ Сєвєродонецька».
Сільські голови Боровеньок та Єпіфанівки Олена Середа і Наталія Островерхова запевнили, що вже протягом тижня питання переукладання договорів оренди буде вирішено, а також подякували сєвєроднецьку міську владу та особисто Вячеслава Ткачука за позитивне і оперативне вирішення конче наболілого питання та виразили сподівання про якнайшвидше проведення виборів щодо створення об’єднаної Сєвєродонецької територіальної громади, до якої увійдуть ті невеликі населені пункти, що в умовах децентралізації не можуть існувати самотужки.
«Слід зазначити, що у разі успішного проведення виборчого процесу щодо створення об’єднаної Сєвєродонецької територіальної громади – вона стане найбільшим територіальним об’єднанням України з центром у місті обласного значення. Наш бюджет отримає додатково значні надходження, які будуть направлені як на розвиток міста, так і всієї громади. І вже зараз своїми діями ми це робимо!» - заявив Вячеслав Ткачук.
Матеріали по темі: Децентралізація по-сєвєродонецьки
Відео по темі: У Сєвєродонецьку вирішили проблему медичного обслуговування прилеглих сел