Рятувальники провели рейд «Обережно, гриби!»

18-10-2016

Гриби - це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може привести до отруєння, а іноді й смерті. На території Луганської області з початку місяця вже зареєстровано 10 випадків отруєння грибами. На превеликий жаль одне життя з постраждалих обірвалося.

17 жовтня співробітники відділу державного нагляду та контролю Сєвєродонецького міського управління ГУ ДСНС України у Луганській області спільно з представниками телекомпанії ЛОТ провели рейд серед населення міста на тему: «Обережно, гриби!».

Під час рейду рятувальники нагадали громадянам про те, що небезпека отруєння дикорослим грибом існує завжди, навіть якщо людина є досвідченим  грибником, адже найчастіше, перебуваючи на лікарняному ліжку, потерпілі запевняють лікаря, що їли тільки їстівні гриби, бо вже не один рік їх збирають. А потім виявляється, що помилково прийняли, наприклад, пластинчасті отруйні гриби та умовно-їстівні за їстівні. Крім того, велика частка отруєнь стається внаслідок невмілої або неправильної кулінарної обробки грибів. Погана екологія дає підстави вважати причинами отруєнь й інші фактори, такі як місце збирання грибів. Також ризиковано купувати гриби у приватних осіб в місцях стихійної торгівлі. Ще лікарі наголошують, що швидких і достовірних способів виявляти отруйність чи їстівність грибів не існує. Цибуля, часник, срібні предмети не можуть визначити їх токсичність. Це можна зробити лише у спеціалізованій лабораторії.

Аби убезпечити громадян від шкоди, якої можуть завдати страви з дикорослих грибів, працівники Служби 101 проводитимуть такі рейди постійно, бо лише в такий спосіб можна попередити про небезпеку якомога більше громадян.

Сєвєродонецьке міське управління ГУ ДСНС України у Луганській області