Президент Порошенко відкрив у Сєвєродонецьку відремонтований театр

28-08-2017

22 серпня у Сєвєродонецьку відбулося урочисте відкриття Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру.
У 2015 році будівлю на бульварі Дружби народів, що протягом останніх 15 років перебувала в аварійному стані після пожежі, було передано на баланс вищезазначеній установі, яка переїхала з окупованого незаконними збройними формуваннями Луганська. В серпні 2016-го тут розпочався ремонт, який тривав рік.

На об’єкті у повному обсязі прокладені комунікації, внутрішні мережі електро-, тепло- та водопостачання, каналізації, встановлено комплексну трансформаторну підстанцію, слабострумні мережі, реконструйовано фонтан, виконано інші роботи. На фінансування капітального ремонту будівлі було виділено 57 мільйонів гривень з обласного бюджету.

Щоб взяти участь в урочистій церемонії відкриття театру, завітав до Сєвєродонецька в рамках візиту до Луганської області й Президент України Петро Порошенко. Разом з Міністром культури України Євгеном Нищуком, головою Луганської обласної державної адміністрації Юрієм Гарбузом, послом Японії в Украї­ні Сумі Шігекі та директором театру Сергієм Дорофє­євим очільник держави перерізав символічну стрічку і особисто запросив присутніх на святі відвідати відремонтовану будівлю. У глядацькій залі Гарант Конституції звернувся з промовою до присутніх. Він розповів, що був «вражений» пропозицією голови ЛОДА щодо освоєння частини коштів, закумульованих на бюджетних рахунках тимчасово непідконтрольних українській владі територій Донецької та Луганської областей на ремонт театру. «Скажіть, будь ласка, що може бути більш яскравим символом мирного життя, ніж театр, – сказав Петро Порошенко. – Мало хто вірив, що в нас це (відновлення театру – ред.) вийде. Але давайте, навпаки, яскраво продемонструємо, що ми стараємося робити надзвичайно мирні речі. Спростовуємо твердження, що коли говорять гармати, музи мовчать». Під час свого виступу Петро Олексійович вручив державні нагороди та «заслужені звання» видатним працівникам луганських установ і підприємств. Привітав присутніх з відкриттям відремонтованого закладу та нагородив обласними відзнаками й голова Луганської облдерж­адміністрації Юрій Гарбуз. Взяли участь у церемонії відкриття народні депутати України Сергій Шахов та Віталій Курило. Делегацію Сєвєродонецької міськради очолив міський голова Валентин Казаков.

В рамках заходу перед глядачами з концертною програмою виступили творчі колективи міст і районів Луганщини.

Прем’єрна вистава в Луганському обласному академічному українському музично-драматичному театрі відбудеться у жовтні, після підготовчого періоду адаптації до нової сцени та налаштування сучасного сценічного та світломузичного обладнання. Відкриється театральний сезон у новій глядацькій залі на 392 місця виставою «Конотопська відьма» за твором Григорія Квітки-Основ’яненка.

Зазначимо, що минулого тижня на засіданні Кабінету Міністрів України було схвалено проект Указу Президента «Про надання Луганському обласному академічному українському музично-драматичному театру статусу національного».
За два роки театром було створено 22 повноформатні вистави, які були продемонстровані глядачам Луганщини та інших регіонів країни. За цей період установа стала лауреатом п’яти міжнародних і двох всеукраїнських фестивалів театрального мистецтва.
Протягом зазначеного періоду вистави театру були представлені на сценах Сєвєродонецького міського Палацу культури і обласного музичного училища імені С. Прокоф’єва. Нова будівля сприятиме зростанню зацікавленості та внесків вітчизняних й іноземних інвесторів у розвиток української культури, збільшенню кількості обмінних гастролей серед театрів України, професійних мистецьких колективів, діяльність яких спрямована на збереження і розвиток національної української культури.

Владислав СТАРИЦЬКИЙ