«Фотомить про Україну. Місто Львів»

15-09-2017

Під такою назвою у Сєвєродонецькій галереї мистецтв проходить виставка фоторобіт, виконаних вихованцями гуртка «Фотомагія» СДЮК «Юність» в ході реалізації проекту «Фотопрактика по всій Україні». Автор ідеї – керівник гуртка, куратор проекту Олена Нехаєва.
Виставка представляє собою близько 120 фото, надрукованих на полотні. На них зображено архітектурні особливості міста Лева, пейзажі, вулиці та випадкові обличчя, на які звернули увагу підлітки.
Під час урочистого заходу керівника проекту та його учасників вітали в.о. першого заступника міського голови Сергій Зарецький, начальник відділу освіти Ольга Каширіна, художники, фотохудожники міста, батьки та громадськість.

«Це цікава і важлива подія для нашого Сєвєродонецька, – зазначив Сергій Вікторович. – Ми знаємо, з якою любов’ю ставиться Олена Нехаєва до проекту з фотопрактики. Багато жителів міста спостерігають за черговим вояжем юних фотоаматорів. З нетерпінням чекають на їхнє повернення, щоб побачити подальше уявлення про поїздку у вигляді фотовиставки. Звичайно, Україна велика. Від Сєвєродонецька до Львова більше тисячі кілометрів. Не всі сєвєродончани мали змогу відвідати це старовинне місто. Та і ті, хто був там, навряд чи змогли побачити все те, що є на фото вихованців «Фотомагії». Проте завдяки цій виставці кожен має віртуальну можливість побувати в місті Лева і пройтися його старовинними вуличками. Погляд дитини на це цікаве, красиве та стародавнє місто – унікальний. Такого не побачиш в інтернеті чи по телевізору. Вітаю з відкриттям виставки Олену Нехаєву та її вихованців. Бажаю їм творчих звершень, успіхів і цікавих подорожей. З нетерпінням чекаємо на нові виставки!».
Під час заходу керівник проекту подякувала присутнім за підтримку, відзначила символічними нагородами найактивніших учасників «Фотопрактики по всій Україні» та поділилася враженнями від такої проектної форми роботи. «Те, що ми робимо, дуже дивовижно та цікаво, – говорить Олена Нехаєва. – Хлопці й дівчата, освоюючи професію фотографа та подорожуючи Україною, отримують профільні навички, знання, відпрацьовують їх на практиці та дізнаються багато нового про Україну, знайомляться і спілкуються з різними людьми. Така форма роботи дуже дієва як з психологічної точки зору, так і з педагогічної».
Підтримували колектив фотоаматорів інші творчі гуртки СДЮК «Юність». Вони підготували декілька танцювальних номерів, якими презентували власне уявлення про Україну.

Тетяна Грічішкіна:
– Я – учасниця проекту «Фотопрактика по всій Україні». Сьогодні ми презентуємо виставку зі Львова. Це вже п’яте місто, яке ми відвідали в рамках проекту. Спочатку планувалося, що виставка буде представляти три міста – Дніпр, Херсон та Львів. Але так вийшло, що зі Львова ми привезли дуже багато фотографій. Тому представлення міста Лева перетворилося на окрему виставку.

Александра Ганускова:
– Я также участвую в проекте «Фотопрактика по всей Украине». Думаю, что данная выставка будет у нас самой большой. Потому что со Львова мы отобрали 125 фотографий, которые передают не только колорит этого города, но и всю нереальную красоту крыш, домов, людей, уличных музыкантов, жизнь самого города. Мы попытались показать не только архитектуру, но и эмоции людей, которые в нем живут, их повседневность, традиции. Хочу отметить, что львовяне очень живые и яркие.

Зазначимо, що фотоаматори вже побували у Мирнограді (Димитрів, Донецька обл.), Полтаві (звіт про подорож перетворився на окрему виставку «Полтава – перлина України», яка була презентована в минулому навчальному році), Дніпрі, Львові та Херсоні. З усіх цих міст підлітків найбільше вразив саме Львів. Молодь наголошує, що це дуже яскраве, живе, старовинне, колоритне і водночас сучасне місто, сповнене життя, емоцій та енергії. Причому, як вдень, так і вночі. Там яскравими кольорами освітлюються навіть храмові комплекси. Це дуже вражає і манить.

Олеся ПЕТРОВА