Ви тут:

Звіт депутатів фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Сєвєродонецькій міській раді про діяльність у 2016 році

11-05-2017

На місцевих виборах 2015 р. за «Об’єднання «Самопоміч» проголосувало близько 7% сєвєродончан. Відтак до Сєвєродонецької міської ради VII скликання було обрано 3 депутати від «Самопомочі»:

* Віталій Балковський http://sed-rada.gov.ua/deputati/balkovskiy-vitaliy-valeriyovich

* Олена Ніжельська http://sed-rada.gov.ua/deputati/nizhelska-olena-slaviyivna

* Максим Попов http://sed-rada.gov.ua/deputati/popov-maksim-petrovich

Вказані депутати сформували у міській раді фракцію «Об’єднання «Самопоміч», головою якої було обрано Олену Ніжельську.

Перед виборами Сєвєродонецька організація «Самопоміч» задекларувала принцип абсолютного оновлення складу міської ради. На наше переконання, лише така внутрішня люстрація може стати запорукою якісного оновлення діяльності усієї системи місцевого самоврядування у місті та умовою викорінення традицій безвідповідальності, кулуарності, корумпованості, корисливості. Тому жоден депутат, обраний від «Самопомочі», не мав попереднього досвіду депутатської діяльності.

З точки зору виконання своїх безпосередніх депутатських обов’язків фракція «Самопоміч» за перший рік своєї роботи зарекомендувала себе, як одна з найбільш дисциплінованих депутатських груп. Це ЄДИНА фракція в Сєвєродонецькій міській раді, яка зберегла свій початковий склад, абсолютну ЦІЛІСНІСТЬ та ВІРНІСТЬ виборцям.

Кожен із депутатів фракції «Самопоміч» входить до однієї із постійних депутатських комісій Сєвєродонецької міської ради:

Олена Ніжельська – голова постійної депутатської комісії мандатної, з питань депутатської діяльності, етики, по роботі ради та гласності;

Максим Попов – секретар постійної депутатської комісії з промисловості, транспорту та зв’язку, економічного розвитку, інвестицій, міжнародного співробітництва;

Віталій Балковський – член постійної депутатської комісії по забезпеченню законності, правопорядку, охорони прав, свобод та законних інтересів громадян.

Протягом року депутати фракції «Самопоміч» та їх помічники забезпечували роботу громадської приймальні. Всього за рік через приймальню фракції пройшло більше 100 сєвєродончан. Виявлені проблеми вирішувалися депутатами у формі депутатських звернень, виносилися на розгляд профільних депутатських комісій або безпосередньо сесій міської ради. Кожен з депутатів фракції також проводив регулярні зустрічі з виборцями. Всього таких зустрічей було проведено більше 90.

Не менш важливою складовою діяльності фракції «Самопоміч» в Сєвєродонецькій міській раді була робота над проектами рішень міської ради.

За час роботи в міській раді депутатами фракції «Самопоміч» було підготовано 12 проектів рішень та пропозицій до проектів рішень ради, які стосувалися таких питань:

1. Бюджетний регламент;

2. Положення про поіменне голосу­вання;

3. Впровадження системи електрон­них петицій;

4. Положення про застосування системи ProZorro;

5. Положення про заборону розміщення реклами щодо перевезень до тимчасово окупованих територій, населених пунктів РФ та відпочинку в Криму;

6. Порядок інформування про діяльність комунальних підприємств;

7. Громадський бюджет Сєвєродонецька;

8. Шкільна парта – 2017 р.;

9. Розвиток відкритих спортивних майданчиків;

10. Розвиток зеленої зони за адресою: просп. Космонавтів, 25;

11. Пропозиції по удосконаленню розвитку громадянського суспільства (підтримка громадських ініціатив на конкурсних засадах);

12. Пропозиції по удосконаленню програми підтримки учасників АТО.

На жаль, через перманентну кризу в міській раді, прийняття рішень було заблоковане. У тому числі не був прийнятий міською радою підготований депутатами фракції проект рішення «Про затвердження порядку інформування про діяльність комунальних підприємств Сєвєродонецької міської ради», який мав би забезпечити відкритість і прозорість у діяльності комунальних підприємств ради.

Загалом за рік роботи міської ради VІІ скликання на сесіях було розглянуто та прийнято більше 1000 рішень. Кожне з них уважно вивчалося на відповідність інтересам Сєвєродонецької громади дорадчою радою міського осередку ПП «Об’єднання «Самопоміч», засідання якої проходили перед кожною сесією. Лише після цього визначалася позиція фракції по кожному рішенню і була одностайною та незмінною під час голосування на сесії.

«Самопоміч» підтримувала всі ініціативи, які мали на меті вивести наше місто із стану провінційної летаргії і рішуче виступали проти будь-яких сумнівних проектів, що могли мати негативні наслідки для міста. Також при прийнятті рішень члени фракції жорстко вимагали дотримання Законів України від себе та інших.

Депутатами фракції за звітний період було ініційовано більш ніж 30 депутатських звернень, які змогли привернути увагу до найгостріших проблем. Найбільш важливі серед них:

– Полив садово-дачних кооперативів;

– Ліки для дітей-інвалідів;

– Публічна система визначення пріоритетів бюджетних витрат;

– Інклюзивна освіта в Сєвєродо­нецьку;

– Пасажирські перевезення;

– Притулок для бездомних

тварин;

– Конкурс соціальних проектів на умовах співфінансування з міського бюджету;

– Контроль якості капітальних витрат;

– Зовнішнє освітлення сел. Синецький;

– Зниження необґрунтованих витрат бюджету на проведення свят;

– Залишення у власності громади Льодового Палацу спорту;

– Муніципальна енергетична ре­форма;

– Вивіз побутових відходів;

– Несанкціоновані сміттєзва­лища;

– Фонд житла для тимчасового проживання та маневрений (переселенський) фонд;

– Професійно-технічна освіта;

– Земельні відносини;

– Аналіз ситуації на ДП «Сєвє­родонецька ТЕЦ».

Пріоритетні напрямки діяльності фракції на 2017 р. відображають передвиборчу програму Сєвєродонецького осередку ПП «Самопоміч»:

– забезпечення прозорості міської влади та розширення можливостей впливу громади на неї;

– стимулювання самоорганізації населення, всебічна підтримка громадських ініціатив;

– пошук шляхів пожвавлення економічного життя міста;

– підтримка та стимулювання розвитку інфраструктури спорту і дозвілля в місті.

У перший рік депутатських повноважень було зроблено лише перші, але дуже значні кроки на шляху реалізації визначених завдань. Через відсутність конструктивної роботи в міській раді не все задумане було втілено у життя. Але депутати «Самопомочі» готові продовжувати працювати на благо сєвєродонецької громади. Переконані, що за підтримки сєвєродончан гуртом ми зможемо змінити місто. Більше того, зміни вже почалися. І вони незворотні.