До уваги керівників підприємств, установ, організацій всіх форм власності та власників приватних володінь!

02-07-2019

Нагадуємо про необхідність проведення заходів з ліквідації амброзії на закріплених та прилеглих до Ваших об’єктів територіях та земельних ділянках прилеглих до приватних володінь. Видалення амброзії необхідно проводити систематично протягом сезону.

Амброзія  - рослина, яка належить до тих бур’янів, що завдають шкоди безпосередньо здоров’ю людини. Пилок амброзії викликає в людей захворювання на поліноз: спостерігається втрата працездатності, з’являється набряк слизових оболонок очей і верхніх дихальних шляхів, розвивається астма. Алергени, що містяться в листі, викликають дерматити. В пилку амброзії містяться особливі білки – антигени Е і К. Через слизову оболонку антигени потрапляють до лімфи і крові, спричиняючи захворювання.  Ця рослина викидає до 100 тис. насінь, тому боротися з нею потрібно до початку цвітіння та утворення насіння.

Ігнорування вимог щодо заходив з ліквідації амброзії є порушенням «Правил благоустрою території м. Сєвєродонецька», яке тягне за собою відповідальність за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладання штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

УЖКГ міської ради