Ви тут:

Який товар підлягає обміну протягом 14 днів?

13-07-2018

Шановний споживач! Якщо Ви плануєте здійснити купівлю товару, то Вам буде корисна дана інформація.

Давайте розберемося який же товар підлягає обміну протягом 14 днів. Згідно ст. 9 Закону України «Про захист прав споживачів» протягом 14 днів (не рахуючи дня покупки) споживач має право обміняти або повернути непродовольчий товар (якщо товар не задовольнив споживача за кольором, фасоном, розміром і т.д.), який не був у використанні і збережені всі його ярлики і пломби.

Якщо в товарі виник брак, то споживач має право вимагати від продавця протягом гарантійного терміну: зменшення ціни товару, безкоштовне усунення недоліків у товарі або відшкодування витрат на усунення недоліків у товарі. Якщо в товарі виявлений істотний недолік (що підтверджується висновком сервісного центру або експертизи), то покупцеві повертаються гроші або здійснюється обмін товару.

Але обміняти (повернути) можна не будь-який товар. Згідно Переліку товарів належної якості, що не підлягають обміну або поверненню (затвердженого постановою КМУ від 19 березня 1994 р. № 172) такими товарами є:

Продовольчі товари, лікарські препарати та засоби,предмети сангігієни .
Непродовольчі товари:
- фотоплівки, фотопластинки, фотографічний папір;
- корсетні товари;
- парфюмерно-косметичні вироби ;
- пір'яно-пухові вироби;
- дитячі іграшки м'які;
- дитячі іграшки гумові надувні;
- зубні щітки;
- мундштуки;
- апарати для гоління;
- помазки для гоління;
- розчіски, гребенці та щітки масажні;
- сурдини (для духових музичних інструментів);
- скрипічні підборіддя;
- рукавички;
- тканини;
- тюлегардинні і мереживні полотна;
- килимові вироби метражні;
- білизна натільна;
- білизна постільна;
- панчішно-шкарпеткові вироби;
- товари в аерозольній упаковці;
- друковані видання;
- лінійний та листковий металопрокат, трубна продукція,пиломатеріали, погонажні (плінтус, наличник), плитніматеріали (деревноволокнисті та деревностружкові плити,фанера) і скло, нарізані або розкроєні під розмір, визначений покупцем (замовником) ;
- аудіо-,відеокасети, диски для лазерних систем зчитування із записом;

- вироби з натурального та штучного волосся (перуки);

- товари для немовлят (пелюшки,соски,пляшечки для годування тощо);

- інструменти для манікюру, педикюру (ножиці, пилочки тощо);

- ювелірнівиробиздорогоціннихметалів,дорогоцінного каміння,дорогоцінногокамінняорганогенногоутвореннята напівдорогоцінного каміння.

Цей перелік товарів є вичерпним. Продавець не має права відмовити в обміні (поверненні) товару, що не включений до переліку, якщо він відповідає всім вимогам, передбаченим ст. 9 Закону (збережений товарний вигляд, пломби, ярлики, є розрахунковий документ та ін.).

Якщо Вам необхідна  консультація спеціалістів звертайтесь до відділу торгівлі та з захисту прав споживачів Сєвєродонецької міської ради за адресою:  м. Сєвєродонецьк, бульвар Дружби Народів, 32, 3-поверх, каб. № 93  або за тел. 4-44-11, 4-50-76 ».

 

Вдалих придбань!