Ви тут:

Як відмовитися від споживчого кредиту?

13-03-2025

При купівлі товарів у кредит споживач наділений правами та обв’язками, встановленими Законом України «Про захист прав споживачів» із особливостями, визначеними ]]>Законом України «Про споживче кредитування».]]>

Однією із таких особливостей є норма ]]>статті 15 Закону України «Про споживче кредитування»]]>, згідно з якою споживач має право протягом 14 календарних днів з дня укладення договору про споживчий кредит відмовитися від договору про споживчий кредит без пояснення причин, у тому числі в разі отримання ним грошових коштів.

Про намір відмовитися від договору про споживчий кредит споживач повідомляє кредитодавця у письмовій формі (у паперовому вигляді або у вигляді електронного документа, створеного згідно з вимогами, визначеними ]]>Законом України "Про електронні документи та електронний документообіг"]]>) до закінчення 14-денного строку з дня укладення договору про споживчий кредит. Таким чином, якщо споживач вирішив обміняти/повернути в порядку ]]>статті 9 Закону України «Про захист прав споживачів»]]> товар належної якості, придбаний у кредит, він повинен в першу чергу звернутися до кредитодавця із заявою про відмову від договору про споживчий кредит, а вже потім до продавця із заявою про повернення товару.

При цьому звертаємо увагу, що відповідно ]]>до статті 5 Закону України «Про споживче кредитування»]]> державне регулювання та нагляд у сфері споживчого кредитування здійснює Національний банк України.

Держпродспоживслужба та інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку споживчого кредитування та отримують від них інформацію у межах повноважень, визначених законом.

Якщо ваші права, як споживача порушено і суб’єкт господарювання відмовляється задовольнити справедливі вимоги відповідно до чинного законодавства про захист прав споживачів – за консультаціями звертайтесь до відділу торгівлі та з захисту прав споживачів управління економічного розвитку Сєвєродонецької міської ВА  на електронну адресу : der_investatukr [dot] net або до Держпродспоживслужби або до її територіальних органів (]]>https://dpss.gov.ua/sluzhba/teritorialniorgani]]>).

Також споживачі можуть захистити свої права в судовому порядку у відповідності до статті 22 Закону України «Про захист прав споживачів