Несанкціонована торгівля - загроза здоров’ю споживача!

17-08-2017

У літній період особливо актуальним залишається питання несанкціонованої торгівлі на вулицях міста Сєвєродонецька. Для боротьбі з цим негативним явищем співробітниками відділу торгівлі та з захисту прав споживачів Сєвєродонецької міської ради, відділу по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста Сєвєродонецької міської ради,  спільно  з дільничними Сєвєродонецького відділу поліції ГУНП в Луганській області , з представниками Управління Держпродспоживслужби  в м. Сєвєродонецьку та представниками громадськості проводяться рейди по місцям здійснення несанкціонованої торгівлі, надаються попередження та  складаються адміністративні протоколи. Мета даних рейдів -  навести порядок на вулицях міста, виявити порушників, які торгують у невстановлених місцях та притягнути їх до відповідальності.

Чим же небезпечна несанкціонована торгівля для споживача та членів його сімї ?

1. Торгівля проводиться в місцях, не призначених для  її здійснення (на перехрестях , прохідних та придорожніх частинах дороги, де є тварини, комахи, скупчення пішоходів та транспорту, що піднімають бруд та пил, тобто - антисанітарія).
  2.  Це торгівля без відповідних документів, що гарантують безпечність та якість харчового продукту. Споживач бере на себе всю відповідальність за якість придбаного товару.
  3. Не дотримуються умови зберігання, транспортування і реалізації продукції та відсутня інформація для споживача щодо кінцевого терміну придатності харчового продукту,який потребує спеціальних умов. Особливо це стосується м’ясних, рибних та молочних продуктів, які вимагають особливих умов зберігання (наявність холодильних камер та дотримання температурного режиму).

Придбання харчових продуктів на стихійних ринках – це шлях до харчового отруєння, ботулізму, лейкозу та інших захворювань.

Нажаль, що споживачі, розуміючи про  небезпеку придбання товарів на стихійному ринку, продовжують купувати продукти прямо із землі, незважаючи на недотримання санітарних норм зберігання товарів. Продавці стихійних ринків користуються підтримкою покупців, які часто стають на їх захист, коли правоохоронці пояснюють про неправомірність такої торгівлі.

Шановні споживачі, при купівлі продовольчого товару у місцях несанкціонованої торгівлі,  ви самі себе наражаєте на небезпеку! Давайте порахуємо скільки коштів знадобиться для того, щоб вилікувати себе  або членів своєї сім’ї ! Чи варто зекономлена «копійка»  вашого здоров’я та здоров’я ваших близьких ?

Начальник відділу торгівлі та з захисту прав споживачів Т.Г. Красюк