Ви тут:

«Україна переможе. Сєвєродонецьк – місто герой». Пам'ятний фотоальбом з такою назвою розробила сєвєродонецька дизайнерка Ольга Плаксіна

03-09-2022

Сєвєродончанка випустила пам’ятний альбом про рідне місто - повідомляє ]]>Суспільне]]>

Фотографії культурних споруд, площ, озер, вулиць та будинків Сєвєродонецька до повномасштабного вторгнення Росії в Україну, зібрала в пам'ятний альбом дизайнерка Ольга Плаксіна. На обкладинці фотоальбому світлина з написом «Я люблю Сєвєродонецьк» на фоні Палацу культури Хіміків. Зараз ця будівля пошкоджена внаслідок обстрілів росіян, а напис окупанти перефарбували у триколор, судячи з фото, які виклали окупаційні ЗМІ.

"Перший розворот - це вірш про місто, далі його історія, коли він починав будуватися, перші фотографії чорно-білі, як він височів. Потім радянського періоду. І сучасні світлини", – розповідає Суспільному Ольга Плаксіна.

Ольга - жителька Сєвєродонецька. Через війну з родиною виїхала до Кропивницького. Жінка каже, переглядаючи фото руйнувань Сєвєродонецька, виникла ідея створення альбому пам'яті про рідне місто.

"Свої, навіть особисті, фотографії залишилися вдома, ніякої практично пам'яті не залишилося. І я хотіла, щоб пам'ять залишилась у нас того гарного міста, в якому ми жили. Який він був зелений, гарний, де все будувалося і люди були там щасливі", – говорить Ольга.

Дизайнерка працювала над альбомом два місяці. Розробила макет, домовилась про співпрацю з фотографами, в яких були світлини Сєвєродонецька. На початку червня вийшов перший тираж, накладом у 10 екземплярів. В альбомі – 80 сторінок та близько 300 фотографій.

"Я співпрацюю з певними друкарнями, вони мені виставили рахунок. Чим більший тираж, тим дешевше виходить. Я записую людей, хто б хотів отримати, замовляю. Друкуються, і потім я їх розсилаю. Націнки не роблю, бо це не мої фотографії, я на цьому не хочу заробляти", – додає дизайнерка.

Наразі Ольга виготовила та відправила 173 альбоми про Сєвєродонецьк. Але роботу над ним продовжує, каже, хоче додати ще 20 сторінок з фотографіями. Подібні альбоми дизайнерка планує зробити й в пам'ять про міста Лисичанськ, Рубіжне та Попасна.

 

]]>https://suspilne.media/277859-severodoncanka-vipustila-pamatnij-albom-pr...]]>

Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)