Ви тут:

Сєвєродонецьк 2022. Бригада НГУ "Червона Калина" про бої із кадировцями та оборону Донбасу

02-12-2023

У відео розвідник бригади "Червона Калина" згадує події літа 2022 року, важкі та виснажливі бої, значення Сєвєродонецьку та професійні дії Нацгвардії, завдяки яким було знищено значну кількість особового складу та техніки ворога.

Оборона Сєвєродонецька, як початок Донбаської кампанії бригади "Червона Калина": Бої у місті та знайомство з кадировцями.

Після окупації Росією Луганську в 2014 році місто Сєвєродонецьк тимчасово стало обласним центром. В червні 2022 року російські окупанти змогли захопити частину міста, але не контролювали його значну територію, на якій знаходився завод "Азот". Окупанти не припиняли масовані удари артилерією, наносили авіаудари, руйнуючи мости та комунікації.

Значну роль в обороні міста в цей час приймали, зокрема, підрозділи Національної гвардії України. 

"Вже перебуваючи на заводі "Азот", у нас дуже часто були стрілецькі бої на доволі близьких відстанях. Противник до нас підходив фактично впритул. Застосовував усе, намагався закидати гранати нам у вікна. Стріляли з РПГ і теж максимально близько намагались до нас підійти", - розповідає розвідник бригади "Червона Калина".

Для захоплення міста російські окупанти кинули регулярні частини, контрактників, примусово мобілізованих жителів окупованої Луганської області та кадировців.

Бійці Національної гвардії, військові бригади "Червона Калина" продемонстрували професіоналізм, героїчно захищаючи місто до того, як було ухвалено рішення про відхід на більш вигідні позиції і передислокацію українських військ у місто Лисичанськ.

Рейтинг: 
5
Средняя: 5 (1 оценка)