Ви тут:

Прокуратура долучилася до обговорення з громадськістю Луганщини проблеми колабораціонізму та механізму притягнення зрадників до відповідальності

27-08-2022

Начальник відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих ТУ ДБР Луганської обласної прокуратури Євгеній Саєнко в режимі онлайн взяв участь у публічній дискусії «Колаборанти. Карати не можна пробачити», що відбулася 25 серпня.

Захід, що об’єднав правозахисників, істориків, журналістів-розслідувачів, представників громадськості Луганщини, організований громадською організацією «Кризовий медіа-центр «Сіверський Донець».

Що таке колабораціонізм, яке місце має це поняття в світовій історії та як відображається у правовому полі – ці та інші питання розглядались учасниками дискусії.

Євгеній Саєнко підкреслив, що тема колабораційної діяльності сьогодні надважлива, адже після повномасштабного вторгнення рф в Україну дуже гостро постало питання кримінальної відповідальності за співпрацю громадян України з державою-агресором, окупаційними адміністраціями рф, незаконно створеними окупантами правоохоронними органами.

  • З початку війни на території Луганщини виявлено понад 400 фактів колабораційної діяльності. За кожним внесено до ЄРДР за ст. 111-1 КК України та ведеться слідство.я
  • Ці кримінальні провадження є підслідністю СБУ. У разі вчинення протиправних дій працівниками правоохоронної сфери – поліцейськими, прокурорами, суддями – слідство веде ДБР.
  • За колабораціонізм повідомлено про підозру 149  особам.
  • За результатами досудового розслідування  направлено до суду 28  обвинувальних актів стосовно колаборантів.
  • Ухвалено перший на Луганщині судовий вирок стосовно колаборанта – це коригувальник ворожого вогню по позиціях  українських військових у Лисичанську. Йому інкримінувалося надання окупаційним військам допомоги у веденні бойових дій проти Збройних Сил України (ч. 7 ст. 111-1 КК України).  Колаборанта засуджено до 12 років позбавлення волі.

Окрему увагу прокурор звернув на ще одну кваліфікацію протиправних дій, близьку до колабораціонізму, – державну зраду. Тільки ДБР за період війни на Луганщині зареєстровано 241 кримінальне провадження стосовно працівників правоохоронних органів, які зрадили присязі та почали працювати на країну-агресора. За процесуального керівництва прокуратури слідчі повідомили про підозру  у держзраді 58 особам.

 

Луганська  обласна прокуратура - ]]>https://lug.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=318654]]>

Рейтинг: 
Голосов пока нет