Ви тут:

Дві родини із Сєвєродонецька облаштувались в Компаніївській громаді на Кіровоградщині

18-09-2022

Повертатись нікуди. Дві родини з Луганщини облаштувались в Компаніївській громаді на Кіровоградщині - ]]>Суспільне Кропивницький]]>.

В селі Софіївка Компаніївської громади Кіровоградської області поселились дві родини з Сєвєродонецька Луганської області. Будинок їм безкоштовно запропонували місцеві жителі. Завели господарство і готуються до опалювального сезону, бо повертатись нікуди. Нині шукають роботу.

Сєвєродонецьк захопили російські війська у липні. За даними начальника Луганської обласної військової адміністрації Сергія Гайдая, місто зруйноване на 90%.

Переселенці з Сєвєродонецька в селі Софіївка живуть з квітня. Ольга Коломойцева розповіла, холодильник, чайник, пічку – все принесли сусіди.

Повертатись нікуди. Дві родини з Луганщини облаштувались в Компаніївській громаді на Кіровоградщині

Олексій Рахімов згадує, як зважились покинути рідний дім, в якому прожили 32 роки. "У лютому і весь березень ми прожили у підвалі. Прилітали снаряди, міни, ракети, Гради. Коли снаряд упав метрів 50 від нас, швидко зібралися, наступного дня ми вже і виїхали".

На зиму планували повернутись додому, розповіли Ольга і Сергій Коломойцеви. "Думали, що війна скоро закінчиться і повернемось додому. Але ж – там немає нічого, ні світла, ні води, ні тепла, ні зв’язку, нічого. Вікон немає".

За пів року в селі завели господарство.

Федір Коломойцев розповів, заготовили дрова, побудували вбиральню і душ. "Курей завели, 30 штук. Городом мама займається, а ми допомагаємо, як можемо".

Окрім цих двох родин, переселенці у Софіївці оселились у чотирьох будинках, говорить староста Сергій Лаврусенко. Всього 12 людей. "Люди повіддавали свої хати. Людей то приїжджало багато, але їх не влаштовувало, що інтернету немає, туалет на вулиці".

У селі нині мають ще три будинки для переселенців.

]]>Ірина Куницька]]> ]]>Антоніна Крейтор]]>

 

Джерело: ]]>Суспільне Кропивницький]]>]]>https://suspilne.media/281867-povertatis-nikudi-dvi-rodini-z-lugansini-o...]]>

 

Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)