Для мене це відверта боротьба добра зі злом, - нацгвардієць з позивним «Козир»
Андрій Козирев - екстрімальний гід. Втім, 2014-2015 роках захищав Україну у складі батальйону «Донбас» Національної гвардії України, потім повернувся до цивільного життя. Через повномасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року чоловік прийняв рішення продовжити службу та обороняти нашу державу.
«Єдине, за що дуже переживав - за свою сім'ю. Відповідно перше, що зробив, коли по моїй вулиці поїхали перші російські МТЛБ - вивіз їх за місто. Потім із братом ми сіли на байк, повернулися в місто та ще тиждень моталися, ночували біля військомату», - поділився спогадами військовослужбовець Національної гвардії України у бригаді «Буревій» про перші дні повномасштабної війни.
Андрія мобілізували на початку березня 2022 року. Він потрапив у батальйон, в якому раніше служив. Через кілька днів після мобілізації чоловік вже відбивав російські атаки біля села Мощун.
«У боях під Мощуном протистояли костромським десантникам. Для мене це була така особиста подія, бо це така відповідь за Іловайськ. Для мене це було важливо особисто прийняти у цьому участь - «відірвався» на повну», - розповів гвардієць.
Під Мощуном росіяни намагалися перетнути річку, але українські військовослужбовці не давали цього зробити.
«Коли були дуже великі морози - до -15, то ми жартували між собою: нехай би було навіть -30, але наша земля гріє - ми тут вдома. Крім того, до нас проривалися волонтери - привозили чай, спальники, речі. Розумів, що по ту сторону у ворога повна деморалізація і вони не мають внутрішньої причини боротися. У них немає мети, цілі - лише ненависть до інших і бажання нас знищити. Тому для мене це відверта боротьба добра зі злом», - зазначив нацгвардієць.
Коли окупантів вигнали з Київської області, Андрій продовжив службу на довіреній ділянці, де очікувалися провокації від ворога. Згодом на початку літа 2022 року відправився захищати Україну поруч із Сєвєродонецьком, де переважно він давав відсіч вихідцям із чеченської республіки.
«У нас були дуже дуже близькі контактні бої у надскладних важких умовах. Для того, щоб потрапити на передову, нам треба було форсувати річкою на резинових човнах. Ми стримували нескінченні потоки ворога впродовж достатнього часу. І скільки могли - ми це виконували», - розповів військовослужбовець.
Згодом нацгвардієць отримав поранення. Андрій завдячує побратимам, які допомогли евакуюватися та зберегти життя. Чоловік пройшов реабілітацію та вже в строю.
Указом Президента України, за мужність та відвагу, самовіддані дії, виявлені у захисті державних інтересів України, Андрій Козирев нагороджений медаллю «За військову службу Україні».
«Для мене ця нагорода більше відзнака праці моїх побратимів і командирів. Бо той, хто був на передовій, той, хто ввів контактні бої - знає, що один в полі - не воїн. Найкраще, що можна зробити - це служити своєму напарнику першу чергу. Якщо з ним все в порядку, значить все буде в порядку з тобою. Там сам собі не належиш», - зазначив нацгвардієць.