Увага! Завершено конкурсний відбір міст-партнерів!

07-06-2021

1 березня 2021 року «USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ)» оголосив конкурсний відбір міст-партнерів, в рамках якого планувалось обрання п’яти міст-партнерів та надання технічної допомоги муніципальним стейкохолдерам у імплементації реформ, спрямованих на оптимізацію та розвиток інфраструктури теплопостачання.

Сєвєродонецька міська військово – цивільна адміністрація прийняла у цьому конкурсі участь та стала його переможцем. Наша громада включена до програми співпраці в напрямку розробки схем теплопостачання, довгострокових інвестиційних програм та стратегії розвитку теплопостачання міста. Всі зазначені послуги передбачається надати за рахунок бюджету Проєкту.

31.05.2021 року в режимі он-лайн відбулась Координаційна нарада з «Підписання та обговорення практичних кроків реалізації Меморандуму про взаєморозуміння між USAID ESP та Сєвєродонецькою міською військово – цивільною адміністрацією».

Згідно порядку денного відбулось офіційне підписання Меморандуму, обговорений План реалізації співробітництва USAID ESP і Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації, визначення очікуваних результатів та першочергових практичних кроків в напрямку реалізації Меморандуму.

Підписуючи Меморандум від імені USAID ПЕБ, директорка зі стратегічних комунікацій Кара Вейман зазначила: «Проблеми та виклики в секторі централізованого теплопостачання ускладнилися після лібералізації ринків газу та електроенергії. Конкретно в Сєвєродонецьку ситуація ще складніша, оскільки місто перебуває в зоні проведення операції об‘єднаних сил і управляється військово-цивільною адміністрацією. З огляду на ці складнощі, місту, безумовно, необхідно розвивати сектор теплопостачання. Нам відомо, що певні заходи для модернізації системи централізованого теплопостачання вже вживаються – встановлення лічильників тепла в будинках, встановлення конверторів частоти, проведення регулярних ремонтів та інші необхідні заходи. Основою нашої допомоги Сєвєродонецьку стане розробка сучасної й екологічної схеми теплопостачання міста», - зазначила пані Вейман.

Олександр Стрюк, керівник Севєродонецької міської військово-цивільної адміністрації, зазначив, що Сєвєродонецьк зацікавлений в побудові нової схеми теплопостачання та у розвитку інших джерел теплопостачання, додавши, що Сєвєродонецька ТЕЦ на сьогодні морально і технічно застаріла.

Євген Глушак, Керівник напрямку Теплопостачання, ESP зазначив, що окрім розробки схеми теплопостачання передбачена також розробка стратегії розвитку системи теплопостачання та довгострокової інвестиційної програми, і що відсутність цих документів стримує інвесторів від вкладання грошей в систему теплопостачання міста.

Таким чином, в рамках проєкту буде:

розроблена Схема теплопостачання міста-партнера;

розроблена довгострокова стратегія розвитку ситеми теплопостачання та визначений список пріоритетних проєктів для покращення системи теплопостачання;

для визначених пріоритетних інвестиційних проєктів розроблена концепція, кошторис, оцінений інвестиційний вплив та визначені потенційні джерела фінансування.

Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку