Щодо діяльності відділення раннього втручання Центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю та результати проведеної оцінки якості надання послуг раннього втручання в Центрі
Сєвєродонецька міська військова адміністрація Сєвєродонецького району Луганської області надає інформацію про стан виконання у 2024 році плану заходів щодо реалізації Концепції створення та розвитку системи раннього втручання на період до 2026 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2021 р. № 1117.
Станом на 01.12.2023 року в Сєвєродонецькій міській територіальній громаді функціонує відділення раннього втручання. Відділення створено як підрозділ Центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю Сєвєродонецька (надалі – Центр). З 01.01.2020 року по теперішній час включно відділення ( на сьогодні це лише видатки на заробітну плату фахівцям) фінансується з місцевого бюджету.
У зв'язку із тимчасовою окупацією територій Луганської області послуга раннього втручання надається дистанційно. У 2024 році послугу отримали 10 родин. 8 родин -отримали консультації на етапі звернення та 2 родини оцінку та реалізацію індивідуального сімейного плану.
У 2024 році у відділенні раннього втручання Центру було проведено оцінку якості надання послуг раннього втручання. Для проведення оцінки якості порслуги раннього втручання було обране анкетування у форматі Гугл форми. Анкети заповнювали отримувачі послуг- батьки дітей з метою отримання відгуків стосовно організації та надання послуги. В опитуванні взяли участь 10 осіб (члени родин, які отримували послугу) . При проведенні оцінки якості надання послуги раннього втручання застосовуються показники якості соціальної послуги такі як: адресність та індивідуальний підхід, результативність, своєчасність, доступність та відкритість, повага до гідності отримувача соціальної послуги, професійність.
Адресність та індивідуальний підхід: враховуючи звернення батьків, які виховують дитину з інвалідністю ( або порушеннями розвитку) визначено індивідуальні потреби у послузі РВ (100%). Всі особові справи дітей містять індивідуальні сімейні плани реалізації послуги, що відповідає індивідуальним потребам родини. До кожного плану розроблено додаток, який містить інформацію щодо проведеної діагностики, поставлених цілей та динаміки. Визначено терміни повторної діагностики індивідуальних потреб дитини.
Результативність: згідно анкетування 90% батьків, чиї діти отримують реабілітаційні послуги в Центрі задоволені якістю послуг, що відображається у набутті дитиною нових корисних умінь та навичок. А 80% батьків відмітили покращення емоційного, психологічного, фізичного стану дитини.
Своєчасність: 90 % відзначили, що отримали послугу протягом тижня після першого звернення. 60% зазначили , що хотіли би отримати її в більш ранньому віці, проте не були проінформовані лікарем про таку можливість.
Доступність та відкритість Анкетуванням виявлено що 100 % батьків отримали всю необхідну інформацію при первинному зверненні.
Повага до гідності отримувача соціальної послуги: під час проведення опитування родини, які отримують послуги Центрі, відзначили що задоволені ставленням до них. Працівники Центру ввічливо та коректно ставляться до дітей та їх батьків під час здійснення своїх посадових обов’язків, зберігають в таємниці конфіденційну інформацію, отриману в процесі виконання службових обов’язків.
Професійність: Штатний розпис сформовано відповідно до законодавства.
Посадові інструкції затверджені згідно Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників «Випуск 80» «Соціальні послуги».
Фахівці Центру проходять курси підвищення кваліфікації та атестуються відповідно до графіка атестації. Згідно шкали оцінки якісних та кількісних показників соціальних послуг показники відповідають рівню – «Дуже добре».
За період проведення моніторингу скарг не зареєстровано.