Заступник Генерального секретаря НАТО в Лондоні: "Ми повинні продовжувати підтримувати Україну"

17-04-2024

]]>У вівторок, 9 квітня 2024 року, заступник Генерального секретаря НАТО Мірча Джоане відвідав штаб-квартиру Морського командування ОЗС НАТО (MARCOM) в Нортвуді, Сполучене Королівство.]]>

NATO Deputy Secretary General Mircea Geoană presents opening address at the third edition of the annual NATO Integrated Air and Missile Defence (IAMD) Conference in London

Пан Джоане зустрівся з командувачем MARCOM віцеадміралом Майком Атлі та іншими провідними членами штабу. Заступник Генерального секретаря і командувач зосередились на обговоренні важливості MARCOM для нових оборонних планів НАТО і вирішальну роль командування у підтриманні вільних морських шляхів між Північною Америкою і Європою. У зв’язку з нещодавньою шкодою, завданою підводній інфраструктурі в Балтійському морі, вони також обговорили, як ВМС Альянсу і нові технології можуть краще захистити підводну інфраструктуру, і роль Альянсу в захисті підводних кабелів і трубопроводів.

Пан Джоане також наголосив на необхідності продовження західної підтримки України, сказавши, що ціна перемоги Росії, якщо їй це дозволити, буде вищою за ціну підтримки України зараз. Заступник Генерального секретаря і командувач також обговорили нові ракетні і дронові технології, а також, як НАТО може краще адаптуватись до ролі штучного інтелекту в сучасній війні. Попереджаючи, що Альянс має справу з найбільшими проблемами безпеки за життя покоління, пан Джоане наголосив на тому, що головна роль MARCOM полягає в захисті одного мільярда населення НАТО.

Під час своєї поїздки до Лондона пан Джоане зустрівся з міністром оборонних закупівель Джеймсом Картліджем і радником з національної безпеки Сполученого Королівства сером Тімом Берроу.

Заступник Генерального секретаря завершив свою поїздку зверненням під час відкриття третього проведення щорічної Наради інтегрованої системи протиповітряної і протиракетної оборони (IAMD) в Лондоні. Цього року Нарада зосередилась на тому, що треба буде виконувати за результатами Вашингтонського саміту, уроках війни проти України і адаптуванні IAMD НАТО після саміту.

]]>https://www.nato.int/cps/uk/natohq/news_224734.htm?selectedLocale=uk]]>