Заступник Генерального секретаря: «Ми будемо продовжувати будувати міст для того, щоб Україна вступила до НАТО»

12-04-2024

]]>Виступаючи на конференції, присвяченій політиці відкритих дверей НАТО в Гельсінкі у середу, 10 квітня 2024 року, заступник Генерального секретаря НАТО Мірча Джоане привітав готовність України до вступу до НАТО і сказав, що «двері НАТО залишаються відкритими» і «ніяке насильство чи залякування цього не зупинить».]]>

NATO Deputy Secretary General Mircea Geoană speaking at the Open Door Helsinki conference

На відзнаку річниці свого вступу до НАТО, посольства Болгарії, Естонії, Латвії, Литви, Румунії, Словаччини  і Словенії організували цей захід. У своєму віртуальному зверненні пан Джоане сказав, що він не може назвати кращого господаря, ніж Фінляндія, для обговорення політики відкритих дверей НАТО. «Разом з найновішим нашим членом, Швецією, ви показали світу, що означає свобода», –  сказав  він і додав, що президент Путін провалив своє намагання «захлопнути двері НАТО».

Заступник Генерального секретаря зазначив, що Україна, як і  інші  країни в Центральній і Східній Європі і в  Балтії, вибрала для себе шлях до членства в НАТО, і НАТО буде продовжувати «будувати міст для України для приєднання до нашого великого Альянсу», в міру того, як ми готуємось до Вашингтонського саміту в липні.

Із 1949 року НАТО зросла від дванадцяти членів до тридцяти двох. Заступник Генерального секретаря наголосив, що політика відкритих дверей НАТО принесла  Альянсу більше військ, більше спроможності і більше людей з уміннями і досвідом. «Союзники з НАТО від Балтики до Чорного моря роблять значний внесок в колективну безпеку НАТО», –  сказав він, наголосивши, що ці країни також роблять свої внески в інноваційну екосистему НАТО, включно зі своїми центрами і об’єктами Прискорювача оборонних інновацій НАТО для Північної Атлантики (DIANA).

Конференція в Гельсінкі, присвячена політиці відкритих дверей НАТО, була організована спільно посольствами країн-учасниць у співпраці з Фінським інститутом міжнародних відносин і Атлантичною радою Фінляндії.

 

]]>https://www.nato.int/cps/uk/natohq/news_224673.htm?selectedLocale=uk]]>