«Україна не залишається одна», – голова Військового комітету НАТО на Київському безпековому форумі

26-03-2024

]]>20 – 21 березня 2024 року голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер перебував у Києві, де він зустрівся з Президентом Володимиром Зеленським, заступницею прем’єр-міністра з європейської інтеграції Ольгою Стефанишиною, міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, міністром оборони Рустемом Умеровим і Головнокомандувачем Збройних сил України Олександром Сирським. Це перший візит військової делегації НАТО з початку повномасштабного вторгнення. Під час свого візиту адмірал Бауер виступив перед учасниками Київського безпекового форуму.]]>

Chair of the Military Committee, Admiral Rob Bauer

Зустрічаючись з Президентом Володимиром Зеленським, адмірал Бауер високо оцінив його непохитне лідерство протягом двох останніх років, і його неослабну рішучість боротися за демократію. «Сьогодні 756-й день того, що, на думку російського керівництва, мало бути триденною війною. У темряві війни ви є маяком світла, який демонструє світові, що означає боротись за те, у що ви вірите. Ваша сила і стійкість вразили світ», –  зазначив він.

У своєму ключовому зверненні до учасників Київського безпекового форуму адмірал Бауер відзначив, що війна в Україні не зв’язана з ніякою фізичною загрозою з боку України або НАТО. «Ця війна про найпотужнішу зброю на землі: демократію. Цього президент Путін боїться найбільше. Якщо народ України може мати демократичні права – справжні демократичні права – то невдовзі люди в Росії почнуть також їх прагнути»,  – підкреслив Голова. Він високо оцінив мужність і силу Збройних сил України: «Ви фундаментально змінили багато аспектів ведення сучасної війни».

Під час зустрічей з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, міністром оборони Рустемом Умеровим і заступницею прем’єр-міністра з європейської і євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанишиною адмірал Бауер обговорив нинішнє безпекове середовище і підтримку і підготовку, які нині надають члени і партнери НАТО. З генералом Олександром Сирським обговорювалась ситуація на полі бою, прогрес, якого досягли  Збройні сили України, і потреба більшої кількості зброї, боєприпасів, сил, засобів і обладнання.

Під час зустрічі з депутатами Верховної Ради, українського Парламенту, адмірал Бауер констатував, що НАТО і Україна зближуються щодня, стають дедалі більше оперативно сумісними. 

Під час відвідування Національного університету оборони адмірал Бауер зустрівся з українськими військовими і викладачами. У неформальній обстановці Голова відповів на запитання аудиторії про НАТО, її військову співпрацю з Україною та про інші відповідні теми.

Адмірал Бауер поклав вінок до Стіни пам’яті в Києві, вшановуючи усіх українських солдатів, які мужньо обороняли свою батьківщину, і тих, хто заплатив найвищу ціну в ім’я демократії і суверенітету. Потім Голова відвідав виставку під відкритим небом, яка демонструє залишки російського військового обладнання, захопленого  і знищеного під час перших боїв російського вторгнення в Україну.  

 

]]>https://www.nato.int/cps/uk/natohq/news_223986.htm?selectedLocale=uk]]>